Lekarka nazistów

Witam się z Wami całą moją kolekcją powieści wojennych od @wydawnictwofilia @filianafaktach, a w szczególności tą najnowszą, przedpremierową Lekarką nazistów.

Dlaczego akurat ją wyróżniam? A właśnie dlatego, bo dopiero co skończyłam ją czytać.

Wczoraj przeczytałam 200 str, dziś pozostałe 220 i szczerze, druga połowa książki była tak niesamowicie ciekawa, że żadna siła świata nie była w stanie mnie od niej oderwać.

Mogłabym powiedzieć, że historia w niej zawarta jest wstrząsająca, wzruszająca, smutna i niezwykle piękna.

Dawno nie czytałam tak objętościowej książki, która tak bardzo by mnie wciągnęła.

Oczywiście nie licząc tych ze zdjęcia, bowiem każdą książkę wydawnictwa uwielbiam, połykam jednym tchem i polecam każdemu, kto się interesuje literaturą wojenną.

Jest rok 1941. Dokładnie dwa lata temu wybuchła II wojna światowa. Podobno najgorsza, bo na niej najbardziej ucierpieli cywile.

Alicja Sambor jest szanowaną panią doktor, specjalizuje się w chirurgii. Ma na swoim koncie wiele udanych i kilka nieudanych operacji.

Przez swoją pomoc partyzantom, zmuszona jest uciekać wraz z córką z Warszawy, gdzie właśnie został wydany na jej ukochanego męża, także doktora, wyrok śmierci.

Gestapo rozstrzelało go za pomoc partyzantom.

W trakcie ucieczki przez las, kobiety widzą przewróconą ciężarówkę, w której znajduje się ranny człowiek. Już z daleka widać, że jest on Niemcem. Pomimo oporów, Alicja postanawia pomóc poszkodowanemu, mając na uwadze przysięgę zawodową. Na jej nieszczęście, w trakcie udzielania pierwszej pomocy, zbliża się do niej komendant Franz Hizel.

Od tej pory każdy mieszkaniec miasteczka będzie gardził doktorką, mówiąc, że jest zdrajczynią, folksdojczką, a komendant, nie ułatwiając sprawy, będzie wzywał ją za każdym razem, kiedy któryś z jego żołnierzy będzie potrzebował pomocy medycznej.

Tego, jak potoczą się dalsze losy bohaterów, nie da się przewidzieć. Nie da się też o niej opowiedzieć tak, by oddać jej niesamowity wydźwięk, to jak wyjątkową i interesującą jest powieścią.

Zatem jeśli jesteście ciekawi, co wydarzy się dalej z Alicją, komendantem i wieloma innymi, pobocznymi bohaterami, koniecznie ją przeczytajcie!!

Informacje dodatkowe o Lekarka nazistów:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-01-25
Dodał/a opinię: _read_andzia_

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Lekarka nazistów

Kup książkę Lekarka nazistów

Agentka wroga
Anna Rybakiewicz0
Okładka ksiązki - Agentka wroga

WOJNA CHCIAŁA JEJ WYDRZEĆ OSTATNIĄ BLISKĄ OSOBĘ. MUSIAŁA SIĘ POŚWIĘCIĆ. BYŁA MU TO WINNA... TYLKO JEMU, NIKOMU WIĘCEJ. Na początku 1943 roku agentka...

Złodziejka listów
Anna Rybakiewicz0
Okładka ksiązki - Złodziejka listów

Wojna odebrała jej wszystko, czego pragnęła od życia. Spokój. Miłość. Przyszłość. Astrid Rosenthal, młodziutka żydówka z Łomży, na kilka dni przed likwidacją...