Listy, dzienniki i pamiętniki

,- Lepiej wierzyć w cokolwiek niż nie wierzyć w nic, tak?
- Wiara to jedyne co mam, ale i tak jest postrzępiona. Po tamtej stronie coś jest, nikt nie wie co, ale coś jest".
Wspaniała książka pełna bólu i udręki. Nikt nie potrafi tak bardzo zniszczyć naszych dziecięcych marzeń niż rodzice, którzy nas nie kochają. Żadne dziecko nie chciało by się czuć niechciane i niekochane. Tym gorzej, jeśli z braku miłości zaczyna kiełkować nienawiść, a my nie jesteśmy w stanie jej powstrzymać.
Książka napisana swobodnym językiem, lecz przepełnionym prawdziwymi emocjami. Prawie w każdym słowie czuć ból, który promieniuje do naszego serca. Nic nie jest wyolbrzymione, tylko jakby pisane z pamięci. Jedynym minusem w tej książce jest dla mnie tylko brak rozdziałów, dzięki którym książka mogłaby stać się bardziej przejrzysta.
Bohaterka wplata w historię urywki swojego dzieciństwa. Chwile, które w jakiś sposób zapadły jej w pamięć. Po wcześniejszym życiu, tym sprzed więzienia, pozostał tylko kurz i strach. Alicja, główna bohaterka boi się stawić czoła prawdzie i walczyć o własne dobro. Jest wyobcowana, bo jej dotychczasowe życie okazało się jedną wielką farsą. I nawet, kiedy pojawia się okazja wyprostowania przeszłości, ona boi się opuścić bezpieczne mury swojej celi, gdzie wszystko jest znajome i wiadome.
Czytając tą książkę wyczuwa się szczerość i ból. Ja tak strasznie miałam ochotę przytulić Alicję, bo potrafiłam zrozumieć jej cierpienie. Nie każdy z nas doświadczył tylu braków w swoim życiu i przyznam, że osoby o idealnie szczęśliwym dzieciństwie mogą tego nie przetrawić.
Z ogromną przyjemnością przeczytałabym inne książki autorki. Bardzo lubię szczerość w tekstach i tu nią właśnie znalazłam.
Książka, choć ze skromną okładką i tak kupiła mnie treścią. Nie umiałabym przejść obok tej historii obojętnie. Wyzwoliła ona we mnie tyle ukrytych uczuć, aż ciężko o tym pisać. Poruszyła tak wiele drażliwych tematów, która każdy z nas zataja nawet przed samym sobą. Książkę polecam z czystym sercem

Informacje dodatkowe o Listy, dzienniki i pamiętniki:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020-11-02
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Listy, dzienniki i pamiętniki
Dodał/a opinię: Ewelina Przespolewska

Zobacz opinie o książce Listy, dzienniki i pamiętniki

Kup książkę Listy, dzienniki i pamiętniki

Grabarz
Karolina Dietrich0
Okładka ksiązki - Grabarz

W Gnieźnie dochodzi do serii tajemniczych zabójstw młodych kobiet. Ich sprawca działa według schematu - poznaje swoje ofiary w Internecie, zwabia na...

Ratunku
Karolina Dietrich 0
Okładka ksiązki - Ratunku

Zbrodnie? Tragiczny, nieszczęśliwy wypadek? Czy ktoś znowu będzie musiał zginąć? Czy człowiek tak łatwo potrafi się zmienić? Co takiego sprawia, że niektórzy...