Listy pełne marzeń

„Często nadużywamy słowa »przyjaciel«, ale tak od serca nie mówimy komuś, ile dla nas znaczy. Może trzeba to zmienić? Prowadzimy jakieś dziwne gierki zamiast wprost mówić »kocham Cię«."
Pani Magdalena Witkiewicz pisze książki w taki sposób, że kiedy zacznę, nagle orientuję się, że to już koniec. Z książką „Listy pełne marzeń” było podobnie.
Zawsze ciepło wspominam książki autorki, bo poza humorem, Pani Magdalena zawsze przemyci mądre słowa, nad którymi nie sposób się nie zatrzymać. Tu było podobnie.
Maryla Jędrzejewska jest siedemdziesięciolatką, ale wiek to tylko liczba. Kobieta żyje pełnią życia, czepie z niego garściami i…spełnia marzenia. To wszystko dzięki Gertrudzie, którą Maryla poznała w młodości. Dzięki niej może być Świętym Mikołajem. Ma nawet swoich pomocników. Maryla jest mądrą kobietą, a jej poczynania są zawsze dobrze przez nią przemyślane.
„Listy pełne marzeń” to mądra, wzruszająca, czasem zabawna powieść, w którą wpleciony jest klimat świąt. Potrzebowałam kilku dni, żeby napisać Wam kilka słów o niej. Zawsze wydaje mi się, że książki świąteczne powinny mieć nieco magii w sobie, powinny być lekkie w odbiorze i dawać nadzieję. Ta książka mi się podobała, jednak w moim odczuciu była trochę smutna. Zeszłoroczna książka autorki podobała mi się bardziej. Mimo wszystko powieść ta powodowała, że musiałam się zatrzymać, pomyśleć, czasem wpadałam w zadumę. Zdarzyło się również autorce mnie rozbawić. Jak wspomniałam na początku styl autorki bardzo lubię i to sprawia, że płynę przez jej książki. Dobro zawsze do nas wraca, Maryla jest tego najlepszym przykładem. Święty Mikołaj może być wśród nie koniecznie z dużym brzuchem i białą brodą.
Ode mnie 7.5/10
Kupując książkę wspieracie Fundację Świętego Mikołaja.
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Filia.

Informacje dodatkowe o Listy pełne marzeń:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-10-28
ISBN: 9788381952897
Dodał/a opinię: Katarzyna Bębenek

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Listy pełne marzeń

Kup książkę Listy pełne marzeń

Opowieść niewiernej
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Opowieść niewiernej

Lekka w lekturze, a przecież ważka i pełna życiowej mądrości powieść o potrzebie miłości, zrozumienia i niezależności. Ewa i Maciek biorą ślub. On myśli...

Zamek z piasku
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Zamek z piasku

„Zamek z piasku” to powieść o miłości, małżeństwie, pragnieniu dziecka, samotności i pożądaniu. W tej kolejności. Młode małżeństwo, które...