Loba Negra. Czarna Wilczyca

Tom 2 cyklu Antonia Scott

RECENZJA

"LOBA NEGRA. CZARNA WILCZYCA"

AUTOR: JUAN GÓMEZ-JURADO

WYDAWNICTWO: SINE QUA NON

"Im dłużej człowiek jest sam, tym samotniejszy się staje. Samotność rośnie wokół niego niczym pleśń. Jest tarczą, która blokuje to, co mogłoby go zniszczyć, a czego tak bardzo pragnie. Samotność się kumuluje, rozprzestrzenia i sama się napędza. Kiedy pleśń już się osadzi, niezwykle trudno się jej pozbyć."

"Loba Negra. Czarna Wilczyca" to kontynuacja znakomitej "Czerwonej Królowej" i bestsellerowej trylogii hiszpańskich thrillerów.

Poznajemy dalsze losy Antoni i Jona i po raz kolejny zostajemy wciągnięci w święta historię z dreszczykiem emocji, niepewności i tajemniczości, w którym granice coraz bardziej się zacierają.
Fabuła książki wciąga do rozpoczętej gry, od samego początku i trzyma, w napięciu do ostatniej strony pokazując,  że jeszcze się nie rozkręciła.
Z każdą kolejną stroną dostajemy coraz szybszą płynącą akcję. Napięciu wzrasta, apetyt zaostrza się gdy otrzymujemy kolejne niewiadome w tej zagadce i zbliżamy się do rozwiązania sprawy.
Elementy układanki powoli trafią na swoje miejsce, tworząc zupełnie inny obraz.
Zakończenie zaskakujące i pokazuje, że jeszcze wiele przed nami. A ja już nie mogę doczekać się zakończenia serii.

Książka składa się z czterech części i epilogu:
1. Antonia
2. Wilczyca
3. Lola
4. Jon

Co tu dostaniemy, ciekawą i wciągająca zagadkę, bezwzględną rosyjską mafię, morderstwa, skorumpowanych stróżów prawa, tajemnice, przemyt, niebanalną i bardzo dobrze napisaną fabułę,  doskonale  wykreowanych bohaterów, którzy się wyróżniają.
Relacja głównych bohaterów Antoni i Jona ulega sporym zmianom, zdecydowanie kobieta otworzyła się na swojego partnera.

Antonia Scott żyje w więzieniu swojego mózgu, znacznie wyraźniej niż inni ludzie dostrzega niepodważalną prawdę. Potrafi zwizualizować dziesiątki informacji jednocześnie, jednak jej umysł przypomina dżunglę pełną małp, które z największą prędkością skaczą z jednej liny na drugą, przenosząc różne rzeczy, przecinających się i pokazujących sobie kły. Ta kobieta jest niesamowitą istotą ludzką, jaka istnieje i niezwykle uparta, szczodra i dobra, a zarazem trudna i ma paskudne nawyki.
Skrywa wiele tajemnic i nie da się jej poznać.
Ale czy można ją zrozumieć?
Strach to właśnie odczuwa Antonia Scott. Ona, która,  jak się mogło wydawać, nie boi się niczego, z wyjątkiem samej siebie. Jest już bardzo zmęczona, tym wszystkim, całym bólem,  który dostrzega, są jak kawałki szkła w głowie, których nie może wyciągnąć.

Antonia Scott i Jon Gutierrez tworzą wspaniały, dobrze zgrany  duet, jednak każdy ma granice wytrzymałości i zbliża się do pewnego pułapu,  z którego nie ma odwrotu.

"Zemsta bierze się z nienawiści, nienawiść jest czymś namacalnym, czymś, czego można użyć jako broni."

"- Nie można ujarzmić rzeki, Antonia. Musisz poddać się prądowi i zamienić jej siłę w swoją
-Kontrolować, oddając kontrolę? To nie ma sensu.
-Nie wszystko ma sens i wcale nie musi go mieć. Poddaj się rzece, Antonia- mówi Mentor...."

Antonia nie przestała szukać Sandry Fajardo, która nie została odnaleziona, odmawiając przyjmowania kolejnych spraw, dopóki jej nie znajdzie. Minęło już siedem miesięcy, a ona poświęciła tej sprawie mnóstwo czasu i środków i wyników brak. Przez to kobieta nie umie się odnaleźć, bo jej umysł działa inaczej i popycha ją do niekonwencjonalnego działania.
Jednak musi zapomnieć o przeszłość, choć na chwilę i wyruszyć na nowe zlecenie.
Antonia Scott i Jon Gutierrez jadą do Marbelli, w bardzo grubej i pilnej sprawie i teraz potrzebna była pomoc Czerwonej Królowej.
Zostaje zamordowany skarbnik rosyjskiej mafii Jurij Woronin, a jego żona  Lola znika. Zaczyna się pościg za kobietą. W tej niebezpiecznej grze pojawia się ktoś jeszcze Czarna Wilczyca, która zdaje się być zawsze krok przed nimi.
Lola  pragnie przeżyć i zrobić wszystko, aby to osiągnąć.
Jednak coraz bardziej sprawy się komplikują i wychodzą na jaw nowe tajemnice.
Antonia musi połączyć wszystkie elementy układanki w postaci wyłapanych szczegółów.

-Czy Antonia znajdzie klucz do rozwikłania sprawy?
-Czy pościg za Lolą Moreno ma, związek z czymś o wiele bardziej złożonym niż im się wydaję?
-Co ma z tym wspólnego podinspektor Belgrano i Romero?
-Dlaczego Lola Moreno jest tak ważna w tej sprawie?
-Czy Lola przeżyje?

„Recenzja powstała w ramach przedpremierowej akcji recenzenckiej Wydawnictwa SQN”.

POLECAM 🥰🥰

Kup książkę Loba Negra. Czarna Wilczyca

Emblemat zdrajcy
Juan Gomez-Jurado0
Okładka ksiązki - Emblemat zdrajcy

Rok 1940, Cieśnina Gibraltarska. Podczas szalejącej burzy hiszpański okręt ratuje grupkę niemieckich rozbitków. Kiedy sztorm cichnie, jeden z ocalonych...

Legenda o złodzieju
Juan Gómez-Jurado0
Okładka ksiązki - Legenda o złodzieju

Ekscytująca podróż w czasie do XVI-wiecznej Sewilli -  fascynującego świata żebraków i prostytutek, szlachty i kupców, fechmistrzów...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;