Magda M. Ciąg dalszy nastąpił

''Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” autorstwa Radosława Figury, scenarzysta serialu Magda M. powraca z kontynuacją opowieści o Magdzie, tym razem w wersji książkowej. Czy będzie wersja serialowa? Oby. Bo książka ''Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” to gotowy scenariusz, przynajmniej na 10-12 odcinków.

Akcja książki rozgrywa się 10 lat po zakończeniu serialu. Maga i Piotr są nadal parą, mieszkają  razem w mieszkaniu Magdy, nie wzięli ślubu, nie mają dzieci. Choć plany dotyczące ślubu i dzieci zaczynają się coraz częściej majaczyć na horyzoncie. Szczęście i sielanka w pełni. Bo czego chcieć więcej, ugruntowana pozycja zawodowa, pierścionek zaręczynowy odkryty przypadkiem, który lada moment w zapewne romantycznych okolicznościach zostanie założony na palec i najważniejsze – ukochany mężczyzna, który patrzy na nas wciąż z tym samym zakochanym wyrazem oczu.  O tym, że los może się odwrócić w każdym momencie, wiemy wszyscy. Zwłaszcza, kiedy jesteśmy szcześliwi, opuszczamy garde i wtedy buuum. Chwila nieuwagi, nasza, bądź kogoś na naszej drodze i to co zapowiadało się na „i żyli długo i szczęśliwie” zmienia się na miesiące żałoby i prakzewraca nasze życie do góry nogami.

Taki los spotyka właśnie Magde, zmieniając jej życie o 180 stopni. Na szczeście dla Magdy, ma wokół siebie ludzi, których na niej zależy. Na niezawodną paczkę przyjaciół, znanych z serialu – Karolinę, Agatę i Sebastiana, zawsze można liczyć.  Mimo zawirowań w życiu osobistym, po miesiącach ogrętwienia Magda zaczyna prowadzić sprawę znanego warszawskiego ginekologa.

Jak się potoczy życie prywatne i zawodowe Magdy – nie powiem, to byłby już za duży spoiler.

„Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” to literacka kontynuacja serialu, wyświetlanego w w latach 2005 – 2007, choć oczywiście powtórki ciągle się zdarzają (dziś odkryłam powtórkę na TVN 7)

Od pierwszych stron czuć, że autorem jest scenarzysta serialu - barwni bohaterowie, „filmowa” narracja. Zdarzały się chwilę, że po skończeniu rozdziału oczekiwałam usłyszenia czołówkowej „Chodź pomaluj mój świat”.  Mimo 10 lat od skończenia emisji serialu, szybko dałam się znowu wciągnąć w świat Magdy M.

Z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę zwłaszcza, że wakacje już się rozpoczynają, a dobra lektura jest dobra na każdą pogodę i niepogodę.

Informacje dodatkowe o Magda M. Ciąg dalszy nastąpił:

Kup książkę Magda M. Ciąg dalszy nastąpił

Rona i nasze Miasto
Radosław Figura 0
Okładka ksiązki - Rona i nasze Miasto

Kiedy populistyczne hasła przeradzają się w rzeczywistość, a fundamentaliści i samozwańczy zbawcy narodu dochodzą do władzy, świat zmienia się nieodwracalnie...

Magda M. Słoneczna strona
Radosław Figura0
Okładka ksiązki - Magda M. Słoneczna strona

Magda nie chce ślubu. Biała suknia, welon i marsz Mendelssohna są jednak marzeniem kogoś bardzo dla niej ważnego. Czy Magda powie sakramentalne ,,tak"...