Magia spojrzenia

Polecam książkę Bobbi Brown Magia spojrzenia nie tylko profesjonalistom, ale wszystkim entuzjastom sztuki makijażu. Zawiera ona mnóstwo cennych i praktycznych wskazówek, dzięki którym urozmaicimy nasz makijaż. Warto ją mieć w swojej biblioteczce. Na całe szczęście pozycja ta została napisana bardzo przystępnie, więc nawet laik (czyli ja) poradzi sobie z przyswojeniem mnóstwa informacji. Książka podzielona jest na trzy części: 1)Podstawy W tej części zapoznamy się z niezbędnymi narzędziami potrzebnymi do wykonania makijażu. Dowiemy się również , jak dbać o pędzle, aby służyły nam przez kilka lat. Bobbi podpowiada, jakie składniki powinny znaleźć się w kremie pod oczy, jak pielęgnować tę delikatną okolicę oraz jak wykonać poprawny demakijaż. Następnie poznamy podstawowe techniki makijażu oczu. Niezbędna korekta - w tym rozdziale znajdziemy wszelkie niezbędne informacje dotyczące korektorów, niezbędne praktyczne wskazówki. Dowiemy się jak dobrać właściwy odcień oraz prawidłowo nałożyć korektor. Brwi - krótko i bardzo praktycznie na temat właściwego kształtu oraz odpowiedniego podkreślenia brwi. Cienie do powiek - Bobbi skupia się na doborze odpowiednich, kolorowych cieni do powiek oraz na prawidłowym ich nałożeniu. Eyeliner - poznamy pokrótce poszczególne rodzaje eyelinerów, ich wady, zalety oraz sposób nakładania. Rzęsy Bardzo przydatne jest przedstawienie technik makijażu dla wybranych kształtu oczu w formie rysunków. 2)Czas na makijaż Tytuł mówi wszystko :) W rozdziale zostały przedstawione "krok po kroku" różne rodzaje makijażu, całość opatrzona jest pięknymi, dużymi zdjęciami. Znajdziemy tutaj instrukcję wykonania makijażu naturalnego, połyskującego, imprezowego, wyrazistego, smoky eye, retro, w odcieniach cielistych oraz w brązach. 3)Dla okularnic Dowiemy się jakie oprawki wybrać w zależności od kształtu twarzy i odcienia cery. W książce znajdziemy sposoby Bobbi na to, by oczy były widoczne zza szkieł.

Informacje dodatkowe o Magia spojrzenia:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2014-11-04
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię: testolandia

Zobacz opinie o książce Magia spojrzenia

Kup książkę Magia spojrzenia