Matka roku

Gabielo Gargaś bardzo dziękuję Ci za ta książkę!!! Jest fantastyczna. Dla mnie manifest kobiecosci. Dokladnie: kobieta idealne nieidealna.

Czy to książka dla każdej z nas? Tak ale...musi by na to odpowiedni moment. Trzeba miec ja na półce i przeczytać gdy w zyciu pojawia sie zawirowania, gdy tracimy grunt pod nogami.Dlaczego? Bo ta książka jest lepsza niz tysiące poradników.
Bohaterką jest Tatiana, ok 40 stki, ktora za wszelka cene chce byc najlepszą żoną i matką a wiadomo, że różnie to bywa. Dochodzi do wniosku, ze jej zycie jest nudne, maz taki sobie i ogolnie rutyna. I w tym momencie pojawia sie w jej życiu miłość szkolna- Iwo i Tatiana traci głowę. O jej dalszych losach musicie przeczytać sami.
Dlaczego ta książka tak mi sie spodobała? Jest napisana bardzo dosadnie i prosto. Gabiela " wali prosto z mostu" i nie owija w jakies psychologiczne metafory. Dlaczego chcemy być idealne? Dlczego udajemy kogos kim nie jesteśmy? Zachwycamy się kultem "suchych ciał" i hight life zyciem na insta, jakie prezentują znani celebryci. Ale czy rzeczywiście to szczęście? Czy oni naprawdę sa szczęśliwi? A jaka cenę za to płacą? Czy definiuje nas ilość lajkow? Nie zawsze umiemy zaakceptować porażki i swoje wady. Stale zastanawiamy się co inni o tym pomyślą? Czy im się spodoba?
Stale słyszmy ze czegos nie wypada! Nie wypada to sie przez okno, lepiej wyjsc drzwiami. A nasze zycie jest nasze!!!! Nikt za nas nie umrze wiec dlaczego ma nam mówić jak mamy zyc?
Dlaczego ciagle rozpamiętujemy przeszłość? To juz bylo i nic tego nie zmieni. Dlaczego nie uiemy trzasnąć drzewiami i rozpocząć nowego rozdziału? Ciagle powroty do bolesnej przeszłości niszczą naszą teraźniejszość i nadzieję na przyszłość.
Mamy prawo mieć zły dzień, mamy prawo płakać i się wkurzać.Mamy prawo mieć dość swoich dzieci a jednak być wspaniałymi matkami, żonami, partnerkami a przede wszystkim kobietami.
Bardzo polecam!!!

Informacje dodatkowe o Matka roku:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2021-09-22
Dodał/a opinię: Aneta GONCALVES-GAŁAN

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Matka roku

Kup książkę Matka roku

Bycie silną to wcale nie jest to, że masz codziennie się uśmiechać, mówić, jak to jest pięknie, zdobywać szczytny, te górskie i te wszystkie inne. To nie jest udowadnianie sobie, że dajesz radę, bo czasami tej rady nie dajesz.

Beczę i już. I mam do tego prawo. I proszę, ciociu Teresko, i inna pociotko, i życzliwa sąsiadko, nie bagatelizujcie moich lęków, traum, obaw. I nie mówcie: przestań beczeć. Bo skoro beczę, to znaczy, że na łeb mi niebo runęło.

W plątaninie uczuć
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - W plątaninie uczuć

Opowieść o sile prawdziwej kobiecej przyjaźni, cierpieniu, miłości, zdradzie. Opowieść o tym jak trudną sztuką jest pięknie żyć. Trzy historie, trzy różne...

Nigdy Cię nie zapomnę
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Nigdy Cię nie zapomnę

Finał poruszającej sagi rodzinnej autorstwa Czarodziejki kobiecych uczuć! Teresa i Maksymilian myśleli, że wszystko, co najlepsze, dopiero przed nimi....