Mezalians

Piękny romans historyczno obyczajowy ,Warszawa koniec dziewiętnastego wieku .
Autorka ,historyk sztuki i pilotka wycieczek po Krakowie świetnie wprowadza czytelnika w różnorodny świat ,gdzie miesza się zarówno arystokracja , żydowska finansjera , jak i ziemiaństwo , inteligencja ,półświatek .
Na tym tle mamy dwie rodziny, żydowski bankier Złotkiewicz i ród hrabiowski Długopolskich .
Młody hrabia ,zamiast studiować , poświeca się hazardowi i nocnemu życiu, utzymuje luksusową kokotę ,a wszystko to wpędza go w potężne długi .
Natomiast bankier Złotkiewicz ,pragnie wydać swoją córkę Emilię dla podwyższenia sobie pozycji społecznej i aby zapewnić sobie dziedzica do interesów.
Do jakich intryg posunie się stary Złotkiewicz , i czy małżeństwo żydówki i hrabiego postrzegane jako mezalins dojdzie do skutku , oraz czy znajdą młodzi w tej całej grze miłość , o tym czytelnik przekona się czytając powiesć .
Mnie się bardzo podobała,czekam na dalsze losy bohaterów , a bedzie to już niedługo w książce pt.;Pojedynek .

Informacje dodatkowe o Mezalians:

Kup książkę Mezalians

Zdrada
Elżbieta Pytlarz0
Okładka ksiązki - Zdrada

Kontynuacja porywającej sagi ,,Intrygi i namiętności". Warszawa i Paryż u progu XX wieku. Świeżo pogodzeni ze sobą małżonkowie Emilia i Henryk Długopolscy...

Pojedynek
Elżbieta Pytlarz0
Okładka ksiązki - Pojedynek

Wiedeń i Warszawa końca XIX wieku. Henryk i Emilia Długopolscy jadą w podróż poślubną do Wiednia. Świeżo poślubieni, a już skłóceni małżonkowie zostają...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;