Miau. Kompletna historia kota

„Miau. Kompletna historia kota” to książka, która może zainteresować nie tylko wielbicieli kotów, ale i wszystkich ciekawskich, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę na temat stworzeń, z którymi nasza, ludzka więź ma bardzo długą historię.

Koty, kociaki, kicie, kiciunie, kocurki.
Mruczaki, mruczusie, sierściuchy, wąsacze.
Zwał jak zwał – ich natura wciąż fascynuje, inspiruje, i intryguje.

Na przestrzeni wieków czczone jako bóstwa, piętnowane jako demony, dziś jawią się jako przyjaciele ludzi, gwiazdy mediów społecznościowych bliskie człowiekowi, ale jednak trzymające dystans.

Kot – symbol tajemnicy i magii, ale również macierzyństwa i domowego zacisza, budził w ludziach lęki, ale i niósł pocieszenie oraz natchnienie. Fatalna opinia ciągnęła się za nim przez wieki. Przezwyciężył jednak złą passę i stał się dosłownie wszędobylski. Pełno go wiec w literaturze i sztuce, w malarstwie, muzyce, filmach, programach telewizyjnych, na Facebooku czy Instagramie. Wciąż inspiruje artystów, pisarzy, twórców, czy.. polityków.

Laura Vocelle, wybitna znawczyni kotów i ich historii, ciekawie i szczegółowo opowiada historię kota. Nawet jeśli jesteś jego wielbicielem, z pewnością odkryjesz tu coś, o czym nie miałeś zielonego pojęcia, odnajdziesz też odpowiedzi na nurtujące pytania. Ogrom wiedzy czysto historycznej wzbogacono tu pięknymi ilustracjami i zdjęciami, wierszami i legendami. Mamy tu jednak, co do zasady, naukowe podejście do tematu, jest więc przede wszystkim historia, anatomia, fakty, daty, liczby, statystyki – jest przekrojowo, wszechstronnie, encyklopedycznie, jednym słowem kompleksowo. Mimo takiego analitycznego spojrzenia, da się odczuć, że Autorka książki jest osobą, która kocha koty.

Polecam.

Dodał/a opinię: Anna Biarda

Tagi: Biografie i literatura faktu

Zobacz opinie o książce Miau. Kompletna historia kota

Kup książkę Miau. Kompletna historia kota

Kocie reklamy są dźwignią zakupów nie tylko w sieci, ale nawet w sklepach z materiałami budowlanymi.

Zdarzają się sytuacje, w których kot zrobi wszystko, by przyjść z pomocą ukochanemu człowiekowi.