Miś zwany Paddington

"Miś zwany Paddington" to wznowione przygody bohatera, którego raczej nie trzeba przedstawiać, ponieważ doczekał się on uwiecznienia w niejednej publikacji. Ponoć tego niesfornego misia kochają dzieci na całym świecie (w tajemnicy wyznam, że niektórzy dorośli także).

Psotny miś jest ogromnym wielbicielem marmolady. Jego maniery są nienaganne, jednak dziwnym trafem pakuje się dość często w tarapaty. Mimo tego, że jest bardzo sympatyczny, potrafi również okazać swoje niezadowolenie.

Muszę przyznać, że nie jestem typem osoby, która podąża za tłumem i pomimo tego, że jakiś czas temu Paddington zagościł również w salach kinowych, to mnie na żadnym seansie nie było. Książki też wcześniej nie czytałam. No, ale zaległości nadrobiłam - film obejrzałam, książkę przeczytałam, a nawet rysunki obejrzałam ;) Kusiło mnie strasznie, żeby je pokolorować, ale z uwagi na zbyt duży szacunek do książek (a jeszcze bardziej, by nie dawać złego przykładu dzieciom) ostatecznie nie zdobyłam się na to. Tak czy inaczej zwracam uwagę na to, że nie czytałam poprzednich wydań, a wydawnictwo Znak Emotikon wznowiło przygody Paddingtona podejmując współpracę z nową tłumaczką. Nowa jest też okładka.

Książka o losach niedźwiadka jest bardzo ładnie wydana. Bardzo lubię publikacje w twardej oprawie. Okładka od razu zwraca uwagę również ze względu na dominujący kolor. Czcionka użyta w publikacji jest na tyle duża, że samodzielnie czytające dzieci powinny być usatysfakcjonowane. Bardzo miłą odskocznią od tekstu są rysunki wykonane przy użyciu "prostej kreski". Rozdziały są dobrze wyodrębnione, a tytułu ułatwiają szybkie odnalezienie interesujących wydarzeń. Losy małego bohatera wciągają tak, że chce się czytać dalej. Na szczęście wydawnictwo planuje w tym roku wydać kolejne części przygód Paddingtona.

Pozycję tę polecam głównie:
- wszystkim wielbicielom misiów,
- osobom, które do tej pory tylko słyszały o Paddingtonie,
- tym, którzy obejrzeli sam film o jego przygodach,
- miłośnikom literatury dziecięcej,
- wybierającym się na wakacje, którzy jeszcze nie zdecydowali, jaką książkę spakują do walizki.

Informacje dodatkowe o Miś zwany Paddington:

Kup książkę Miś zwany Paddington

Paddington idzie jak burza
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Paddington idzie jak burza

Opowieść, w której Paddington zostaje gwiazdą filmową i odkrywa, że lepiej być szczęśliwym niż sławnym W domu państwa Brownów pojawił się tajemniczy Fernando...

Paddington pozdrawia
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Paddington pozdrawia

Nigdy dotąd niepublikowane w Polsce przygody Paddingtona! Pamiętacie uroczego niedźwiadka w niebieskim płaszczu i nieco wymiętym kapeluszu? Tego, który...