Młody świat

Tajemnicza epidemia zmiotła z powierzchni Ziemi nie tylko dorosłych, ale i dzieci pozostawiając tylko nastolatków. Aby przetrwać w świecie ogarniętym epidemią młodzi łączą się w plemiona. Jefferson zostaje przywódcą grupy zamieszkującej okolice Placu Waszyngtona po śmierci swojego brata, Washa, oraz Donna, dziewczyna, którą Jeff kocha, każdego dnia stawiają czoła niebezpieczeństwom postapokaliptycznego chaosu, wiedząc, że koniec może nadejść w każdym momencie. Nowy Jork jest, więc miastem, w którym rządzą nastolatkowie.

Gdy Mózgowiec wpada na trop lekarstwa, które pozwoli im wymknąć się nieuchronnej śmierci spod nosa piątka nastolatków wyrusza na ryzykowną misję, której celem jest uratowanie całej ludzkości. Jednak nic nie jest proste. W drodze do celu spotykają różne niebezpieczeństwa między innymi ucieczka kanibalom z biblioteki oraz walki z gangiem Uptownersów, którzy na każdym kroku utrudniają życie bohaterom.

Czy młodym bohaterom uda się ocalić wymierającą ludzkość?

„ Młody świat ” jest pierwszą częścią trylogii. Jest to postapokaliptyczna powieść, od której trudno się oderwać.

Chris Weitz pisze lekkim stylem pisania, który łatwo się czyta. Muszę przyznać, że pierwszy raz zdarza mi się, że nie jestem do końca pewna, czy książka mi się podobała, czy nie. Ostatecznie jednak zdecydowałam, że jednak nie żałuję, że ją przeczytałam, więc w jakimś stopniu musiała mi się podobać. Jest to współczesna powieść. Akcja rozgrywa się w teraźniejszości. Jeżeli chodzi o narrację to mamy dwóch narratorów. Jefferson i Donna opowiadają nam o wszystkim ze swojej perspektywy na zmianę. Możemy poznać nie tylko uczucia Jeffa względem Donny, ale również, co czuje bohaterka względem Jeffa. Powieść ma zaledwie 356 stron, więc szybko ją przeczytałam. Jeżeli, więc kochasz powieści postapokaliptyczne ta książka jest idealna dla ciebie.

Powieść ukazuje bunt przeciw Chorobie. Bohaterowie ze wszystkich sił chcą żyć i dlatego decydują się na niebezpieczną wyprawę. Pragną za wszelką cenę zdobyć lek. Książka pokazuje, jak silna jest miłość i chęć walki, aby żyć.

Powieść pochodzi z gatunku fantasy. Jednak ja podpięłabym to również pod powieść przygodową, gdyż nie ulega wątpliwości, że bohaterowie przeżywają przygodę i to nie jedną. Czyha na nich wiele niebezpieczeństw, z którymi muszą sobie poradzić, co nie jest takie łatwe. Jefferson, Donna, Mózgowiec, Peter i Szyfon przez Chorobę stracili wiele bliskich osób, a mimo to dalej walczą i się nie poddają. Czy będąc na ich miejscu też bylibyśmy tak bardzo zdeterminowani?

Informacje dodatkowe o Młody świat:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2017-09-27
Tytuł oryginału: The Young World
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Olga Siara
Dodał/a opinię: Roksana

Zobacz opinie o książce Młody świat

Kup książkę Młody świat

W erze offline przerąbane jest między innymi to, że kiedy chcesz z kimś pogadać, musisz się do niego pofatygować.