Moja lady Jane

Historia prawdziwa lecz z humorem, jak dla mnie świetny sposób na poznanie historii ponieważ daty i tytuły książęce trudno mi wchodzą do głowy, a tutaj prawdziwa opowieść o dziewięciodniowej królowej która mnie nie znudziła.
Szesnastoletnia dama Lady Jane Grey jest bardzo uzdolnioną i oczytaną dziewczyną, nie dla niej nauka robótek ręcznych czy rzeczy które w tamtych czasach należą do kobiet a szukanie męża to dla niej bardzo odległy plan. Niestety jej kuzyn król Edward VI Tudor ma inny plan, uważa że Lady Jane jest już gotowa na małżeństwo i sam zaczyna szukać kandydata. Jane nie przejęła się tym faktem za bardzo ponieważ miała już kilku narzeczonych i do niczego nie doszło, niestety tym razem ma być inaczej i tu wszystko zaczyna się komplikować. Tron mają dziedziczyć tylko męscy potomkowie a to doradził królowi lord Dudley który uwaga jest jest ojcem przyszłego męża Jane, do tego ślub odbywa się szybko, po zmroku więc dama nie ma czasu nawet poznać swojego przyszłego męża, a po ślubie niestety okazuje się że jej mąż jest nie taki jakiego sobie wymarzyła. Po śmierci króla Edwarda to Jane zostaje królową a jak to się dzieje że po kilku dniach przestaje już nią być? Wszystko czeka na Was w książce.
Książka pełna zwrotów akcji, na pewno trzeba się przy niej maksymalnie skupić bo można zgubić wątek, ja nie raz musiałam się cofać kilka kartek wcześniej lub dwa razy czytać ten sam fragment. Bardzo dużego tępa nabiera gdy pojawia się wątek ślubu, wtedy wszystko pędzi do przodu a najbardziej wciąga gdy Jane zostaje królową. Pomimo że jest to postać historyczna a ja nie raz w szkole na historii siedziałam jak na tureckim kazaniu to ta powieść mnie nie znudziła w ogóle, wręcz przeciwnie jej dynamizm sprawił że przeczytałam ją szybko i zapamiętałam z niej więcej niż ze wszystkich lekcji historii razem wziętych.
Mogę śmiało polecić ją każdemu nauka historii połączona z humorem i zabawą, na pewno nikt nie pożałuje sięgnięcia po te książkę.

Informacje dodatkowe o Moja lady Jane:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2017-07-19
Tytuł oryginału: My Lady Jane
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Moja lady Jane

Kup książkę Moja lady Jane

Dominacja nieuchronnie prowadzi do tyranii.

Prawda to śliska sprawa.

Moja Jane Eyre
Jodi Meadows0
Okładka ksiązki - Moja Jane Eyre

Możesz ci się wydawać, że znasz tę historię (ale tak naprawdę, to wcale nie). Sierota Jane Eyre, bez grosza przy duszy, rozpoczyna nowe życie jako guwernantka...