Moja lady Jane

Powieść " Moja Lady Jane" opowiada o angielskiej "dziewięciodniowej królowej" Lady Jane Grey.

Książka zaczyna się od momentu, gdy król Edward VI Tudor dowiaduje się o tym, że wkrótce umrze. Król decyduje, aby po jego śmierci tron odziedziczyła Lady Grey, jednak by do tego doszło młodziutka szlachcianka musi wyjść zamąż. Za sprawą intrygi Johna Dudleya, który pragnie polepszyć status swojej rodziny, wybrankiem Lady zostaje młody, czarujący Guildford. Młodzieniec jednak skrywa pewną tajemnicę, należy do ludu Ewianów, przez pół dnia żyje i przybiera formę zwierzęcia-konia. Zaskakujące prawda? Jak widać możliwe.
Panowanie młodej królowej jak wiemy z kart historii trwało nieco ponad tydzień, gdyż intryga uknuta przez Johna Dudleya bardzo szybko ujrzała światło dzienne. A "Krwawa" Maria, czyli okrutna Maria I Tudor bez mrugnięcia okiem skazała młodziutką królową, jej męża i teścia na śmierć.

Postacie już od pierwszych chwil wzbudzają sympatię u czytelnika, co rzadko się zdarza w książkach opartych na faktach historycznych. Całość czyta się lekko i bardzo przyjemnie, aż ciężko odłożyć, powieść na półkę i wziąć się za domowe obowiązki. Humor w fabule towarzyszy bez przerwy, co według mnie jest plusem.
Narracja, w książce występuje w pierwszej i trzeciej osobie muszę, przyznać z początku, nie byłam z tego zadowolona. Jednak autorki książki zdołały wygrać z moim niezadowoleniem, a nawet sprawiły, że pierwszy raz taka forma narracji mi się podobała.

Jako miłośniczka historii jestem pod wielkim wrażeniem tej książki. Nigdy nie spotkałam się z tak świetnie przedstawionym ciekawym epizodem historycznym wplątanym w świat fantasy wraz z elementem romansu."Moja Lady Jane" to książka, którą mogę z całego serca polecić każdemu.

Informacje dodatkowe o Moja lady Jane:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2017-07-19
Tytuł oryginału: My Lady Jane
Dodał/a opinię: Molikksiazkowyy

Zobacz opinie o książce Moja lady Jane

Kup książkę Moja lady Jane

Dominacja nieuchronnie prowadzi do tyranii.

Prawda to śliska sprawa.

Moja Jane Eyre
Jodi Meadows0
Okładka ksiązki - Moja Jane Eyre

Możesz ci się wydawać, że znasz tę historię (ale tak naprawdę, to wcale nie). Sierota Jane Eyre, bez grosza przy duszy, rozpoczyna nowe życie jako guwernantka...