Moja najdroższa

Moja najdroższa
Autor: Gabriel Tallent

"Moja najdroższa. Moja najdroższa. - Tak - mówi Turtle. - Jesteś tylko moja? - Tylko twoja - odpowiada, a on wtula twarz w jej biodra, wciska ją łapczywie. Po chwili spogląda na nią w górę. - Przyrzekasz? - pyta. - Przyrzekam. - Niczyja poza mną? - Niczyja - mówi Turtle."

Tematyka podobna do Córki króla moczarów. Ale dużo cięższy kaliber - zarówno, jeśli chodzi o narrację, jak i samą historię. Dosłowność, realistyczne i przerażające szczegółowe opisy.
Straszne to jest, jak psychopata może zawładnąć innym życiem... I to nie jednym. Oszukać wszystkich. I żywić się krzywdą najbliższych.

"Apodyktyczny ojciec" - bardzo wielki eufemizm został użyty w opisie tej książki...

Opowieść o odwadze. O przekraczaniu granic. O tym, że los i życie innej osoby jest ważniejsze od własnego. O toksyczności. O izolacji. O miłości. I nienawiści. I STRACHU.

O przerażeniu. O stagnacji. O zbrodni.

Polecam - ten, kto miał do czynienia z tego rodzaju czarującymi psycholami będzie znał te wszystkie przerażające mechanizmy, które paraliżują ofiarę. Akceptuje ona swój los. Wie, jak przetrwać. I kocha swojego kata - mimo wszystko.

Ale czy pozwoli krzywdzić innych?

MOJA OCENA: 7/10
**********************************************************************
"Przejmująca historia o rządzy władzy nad drugim człowiekiem. I ocaleniu.

Najgłośniejszy amerykański debiut 2017 roku.

Turtle Alveston ma czternaście lat i problemy z czytaniem. Potrafi za to świetnie strzelać, posługiwać się nożem i przez wiele dni wędrować po lesie, żywiąc się tym co upoluje. W zapuszczonym domu w środku lasu wychowuje ją apodyktyczny ojciec, który wierzy, że ludzkość jest na krawędzi katastrofy. Chory z miłości, izoluje córkę od otoczenia, całkowicie kontroluje jej życie, znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Ale Turtle wciąż jest dla niego ukochaną córeczką. Jego najdroższą własnością.

Dziewczyna nie jest jednak bezbronną ofiarą. Żeby wyzwolić się spod władzy ojca potwora, wykorzysta przeciwko niemu wszystko, czego właśnie on ją nauczył."

Fragment i promocje: http://mniejniz0minirecenzje.blogspot.com/2018/04/moja-najdrozsza-gabriel-tallent.html

Informacje dodatkowe o Moja najdroższa:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2018-04-18
Dodał/a opinię: Matylda Saresta

Zobacz opinie o książce Moja najdroższa

Kup książkę Moja najdroższa