Moje serce w dwóch światach

Tom 3 cyklu Lou Clark

Moja przygoda z Jojo Moyes rozpoczęła się od "Zanim się pojawiłeś", jedną z najpiękniejszych historii jakie miałam okazję czytać. Druga część historii "Kiedy odszedłeś" opowiadała o tym jak Lou radziła czy nie radziła sobie po śmierci Willa i jak stara się jakoś poukładać swoje życie..

Tutaj dochodzimy do trzeciej części historii Lou, która właśnie doleciała do Nowego Jorku, gdzie ma rozpocząć pracę jako asystentka żony milionera z Manhattanu.

Lou stara się odnaleźć w świecie zupełnie innym od tego, który zna - świecie wyższych sfer Nowego Jorku. Musi radzić sobie także z tym, że w Anglii zostawiła swojego chłopaka - Sama.

Wszystko powoli zaczyna się układać. Lou coraz lepiej odnajduje się w pracy dla Agnes, zawiera przyjaźnie.
Jednak sprawy skomplikują się za sprawą Josha, który ma uśmiech taki jak Will, jak również nowej partnerki z pracy jej chłopaka - pięknej Katie.

Dodatkowo pracodawca oskarża Lou o coś czego nie zrobiła i traci ona pracę i dach nad głową.

Czy te zawirowania sprawią, że wróci do Anglii czy jednak zostanie w Nowym Jorku i zawalczy o siebie? Tego nie zdradzę - zachęcam do lektury. :)

Jojo Moyes ma niesamowity dar do tworzenia historii, w których totalnie wczuwamy się w uczucia bohaterów. Przeżywamy z nimi zarówno radości jak i smutki.

Na trzecią część historii Lou czekałam z większą niecierpliwością niż chociażby na "Kiedy odszedłeś". Wszystko za sprawą zakończenia drugiej części. Byłam niezwykle ciekawa jak Lou poradzi sobie w nowej sytuacji i czy w końcu odnajdzie cel w życiu.

Zakończenie jest dla mnie satysfakcjonujące, chociaż szczerze mówiąc nie obraziłabym się, gdyby autorka postanowiła napisać 4 cześć historii Lou ;).

Było smutno, było wesoło, było też wzruszająco. Mogę z czystym sumieniem polecić tę historię.

Informacje dodatkowe o Moje serce w dwóch światach:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-06-06
Tytuł oryginału: Still Me
Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy, Nina Dzierżawska
Dodał/a opinię: justiiii

Zobacz opinie o książce Moje serce w dwóch światach

Kup książkę Moje serce w dwóch światach

Światło w środku nocy
Jojo Moyes0
Okładka ksiązki - Światło w środku nocy

Nowość autorki Zanim się pojawiłeś. Gwiazdy widać tylko w ciemności. Alice czuje się jak wybrakowana wersja samej siebie. Szybki ślub z przystojnym Amerykaninem...

The Horse Dancer
Jojo Moyes0
Okładka ksiązki - The Horse Dancer

From the bestselling author of Me Before You and two-time winner of the RNA Novel of the Year award.§In a hidden corner of London, Henri Lachapelle...