Mordercza rozgrywka

Tom 10 cyklu Milicjanci z Poznania

Zapraszam wszystkich czytelników na recenzję dobrego kryminału pt. "Mordercza rozgrywka" autorstwa @cwirlej_krymi.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Muza

Lektura ukazuje nam przestępczy świat z czasów PRL.

Kaśka, Jurek i Lilka wysiadają z pociągu na stacji Poznań Garbary, stąd do akademika jest niedaleko. Jednak nie wszyscy tam dotrą. Lika Pietrzak, studentka wychowania muzycznego znika bez śladu.

W czerwcu odbywają się Międzynarodowe Targi Poznańskie, hotele wypchane po brzegi dewizowymi gośćmi. W hotelu Polonez, dochodzi do tragicznego wypadku, nie żyje Jolka, wokalistka zespołu dancingowego i gość, którego wyrwała. Zastrzelony Szwed F. Hermanston współpracował z SB w różnych kwestiach. Nikt nie widział sprawcy. Obecny na sali porucznik Teofil Olkiewicz, z wydziału dochodzeniowo-śledzczego wprawdzie jest tu prywatnie, ale niezwłocznie rozpoczyna śledztwo, niemal znajduje podejrzanego. Kim był cinkciarz, który rozmawiał ze Szwedem przy barze? Kto Bielakowi dał broń i namówił go do złego, sprawił, że jego świat rozpadł się na kawałki?

Na rozkaz płk. Żyto śledztwo ma przejąć kapitan milicji Mirosław Brodziak.

W tym samym czasie w willi u mecenasa Furmaniaka na Sołaczu rozgrywa się poker z udziałem gości zasobnych w walutę. Dochodzi do napadu i rabunku. Rychu traci sporą kasę. W odzyskaniu dolarów pomogą mu bracia Pietrasikowie, bandziory oraz dawny kumpel z ulicy - kapitan milicji Mirosław Brodziak, najlepszy gilna.

Wkrótce okaże się, że wszystkie sprawy są ze sobą powiązane a udział w nich i w morderczych rozgrywkach ma SB.

Kim była tak naprawdę Jolka? Czym zakończyło się prywatne śledztwo Grubińskiego? Czy życie przemytnika pracującego dla polskiego wywiadu może być naprawdę interesujące? Odpowiedzi zawarte są w lekturze 😉❤️.

Książka jest interesująca, ukazuje nam świetnie mordercze rozgrywki w mrocznym świecie PRL-u. Dobry pomysł na kryminalną powieść. Mordercza rozgrywka jest 10 tomem z cyklu Milicjanci z Poznania, ale można czytać osobno 😉.

Informacje dodatkowe o Mordercza rozgrywka:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-10-20
Dodał/a opinię: Czytajka93

Tagi: Kryminały detektywistyczno-policyjne bóg

Zobacz opinie o książce Mordercza rozgrywka

Kup książkę Mordercza rozgrywka

Błyskawiczna wypłata
Ryszard Ćwirlej0
Okładka ksiązki - Błyskawiczna wypłata

Poznań, czerwiec 1982 roku. Od pół roku trwa stan wojenny, wszyscy jednak starają się żyć normalnie. Wielkie zainteresowanie budzi mundial i udział w...

Szybki szmal
Ryszard Ćwirlej0
Okładka ksiązki - Szybki szmal

Precyzyjnie skonstruowana intryga kryminalna, wielowątkowe śledztwo oraz akcja ani na moment niezwalniająca tempa. Wronki, 1984 rok. Pewnej grudniowej...