Mordercze instynkty

Marzeniem Kamili od zawsze był kochający mąż i gromadka dzieci. Gdy w jej życiu pojawia się Wojtek wierzy,że jest to mężczyzna stworzony dla niej. Niestety życie po ślubie zmienia jej zdanie na temat mężczyzny. Z czułego i szarmanckiego staje się mężczyzną nie do poznania a dodatkowo teściowa nie pomaga w poprawieniu sytuacji. Postanawia się uwolnić od zaborczej matki męża jak i jego samego.

Jacek mocno przeżywa śmierć żony. Była jego oczkiem w głowie. Bezskutecznie stara się odnaleźć mordercę, który pozbawił go kobiety jego życia. Po wzięciu udziału w nowatorskim projekcie wydaje mu się że stanie na nogi jednak zaczyna odkrywać szokujące fakty na temat swojej zmarłej żony.

Malwina stawia na swój rozwój osobisty. Nie myśli o powiększeniu rodziny. Naciskana przez męża decyduje się porzucić swoją karierę na rzecz dziecka. Po porodzie zmaga się z depresją. Brak wsparcia nie ułatwia sprawy. Chce wrócić do dawnego życia. Czy tajemniczy znajomy pomoże jej wrócić na tory sprzed ciąży?

Trzy historie, na pierwszy rzut oka całkowicie od siebie różne. Jednak w najmniej oczekiwanym momencie ich losy się łączą.

Każdy ma cel. Jednak jakie poniosą koszty by wrócić do pełni życia?

Znam i uwielbiam twórczość Marcela Mossa. Po każdą nowość spod pióra autora sięgam w ciemno. Jest styl pisania jak i sam pomysł na książki intryguje mnie i jestem często zaskoczona pomysłowością Marcela. Jakie jednak miałam odczucia po przeczytaniu"Morderczych instynktów"?

Ciężko czytało mi się tą książkę na początku. Z tego względu,że rzadko znajduje bohaterki o takim samym imieniu jak ja. Było to na początku krępujące 🙈Nie mam pojęcia dlaczego miałam takie odczucia 🥴

Książka podzielona jest na 5 części a samych historii mamy 3. Autor przyzwyczaił czytelników do takiego sposobu prowadzenia fabuły.

I jednak trzy inne historie, trzy inne rodziny a jednak w najmniej oczekiwanym momencie łączą się ze sobą pozostawiając czytelnika w ogromnym osłupieniu.

Czytało mi się tą powieść dobrze, mimo wszystko uważam ją za dość filuteryjną. Często znajduje w książkach Marcela dużą (bądź mniejszą) dawke erotyzmu i jak nigdy mi to nie przeszkadzało tak tutaj poczułam lekkie zażenowanie czytając co niektóre sceny.

Pomijając ten fakt, powieść była przemyślanie napisana. Gdy podczas czytania dochodził moment połączenia się wszystkich trzech historii pogubiłam się. Nigdy nie traciłam orientacji w fabułę od Marcela ale tym razem było inaczej. Potrzebowałam dłuższej chwili by móc sama w głowie połączyć wszystkie kabelki i móc dalej poznawać historie. Bez wątpienia potrzebujemy skupić się na akcji by nie pogubić się po drodze jak to było w moim przypadku.

Jednak mimo wszystko sam pomysł na książkę jest dla mnie ciekawy i oryginalny. Na pewno znajdzie swoich zwolenników. Osobiście zachęcam Was do zapoznania się z najnowszą Marcela Mossa.

Informacje dodatkowe o Mordercze instynkty:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-04-12
Dodał/a opinię: W_drugim_swiecie

Zobacz opinie o książce Mordercze instynkty

Kup książkę Mordercze instynkty

The Candidates. Panna Richwood
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - The Candidates. Panna Richwood

W ŚWIECIE WIELKICH PIENIĘDZY I POKUS PRAWDZIWA MIŁOŚĆ TO BEZCENNY SKARB. W dniu osiemnastych urodzin Jasmine Stokes otrzymuje od rodziców list, który...

Nasz pierwszy rok
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Nasz pierwszy rok

PORUSZAJĄCA, KAMERALNA POWIEŚĆ YA AUTORA KILKUNASTU BESTSELLERÓW. Dziewiętnastoletni Kevin wierzy, że przeprowadzka do dużego miasta zapoczątkuje nowy...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis