Morderstwo na Święta

Detektyw amator Mordecai Tremaine przybywa do posiadłości znajomego aby spędzić z nim święta Bożego Narodzenia. Na miejscu poznaje kilkunastu niezwykle barwnych i interesujących współtowarzyszy świątecznej biesiady. Każdy z nich skrywa sekrety, które budzą zainteresowanie Mordeaci'a. Gdy w wigilijną noc pod chodniką zamiast prezentów goście znajdują zwłoki w kostiumie świętego Mikołaja atmosfera staje się ciężka a wzjemne podejrzenia wypełniają świąteczny czas. Czy Tremaine odnajdzie zabójcę ? Jakie sekrety skrywają bohaterowie ?

"Morderstwo na święta" to klasyczny brytyjski kryminał osadzony w sielskiej scenerii świąt Bożego Narodzenia. Od samego początku wiadomo, że ktoś zginie i atmosfera oczekiwania na tę zbrodnię towarzyszy czytelnikowi już od pierwszych stron. Przyznam, że początkowo bardzo ciężko było wczuć się w klimat powieści i zapamiętać całą galerię wciąż pojawiających się postaci. Jednak po przebrnięciu przez wstęp i zaprzyjaźnieniu się ze stylem autora historia zaczęła pochłaniac moją uwagę. Akcja książki rozwija się bardzo powoli, nie znajdziemy w niej szalonych zwrotów akcji a całość rozgrywa się w murach jednego domu. Autor stopniuje napięcie odkrywając kolejno sekrety poszczególnych postaci i pozwala czytelnikowi brać czynny udział w rozwiązywaniu zagadki.
Klasyczny, elegancki i nieco staromodny styl z pewnością spodoba się wielbicielom Agathy Christie. W moim odczuciu jest to zdecydowanie bardziej udane połączenie klasycznego brytyjskiego kryminału z powieścią obyczajową niż trzymająca w napięciu lektura bogata w sceny przemocy. Książka napisana jest w dość specyficznym stylu, dlatego też pewnie nie każdemu przypadnie do gustu. Dla mnie była to ciekawa podróż po angielskiej prowincji w bardzo interesującym towarzystwie detektywa Tremaine'a i miła odmiana od ukochanych pełnokrwistych kryminałów

Informacje dodatkowe o Morderstwo na Święta:

Zobacz opinie o książce Morderstwo na Święta

Kup książkę Morderstwo na Święta

Morderstwo ma motyw
Francis Duncan0
Okładka ksiązki - Morderstwo ma motyw

Kiedy Mordecai Tremaine wysiada z pociągu na stacji Dalmering, morderstwo jest ostatnią rzeczą, która kojarzy mu się z sielankowym krajobrazem....