Mroczna toń

"Mroczna toń" to thriller psychologiczny. Jest tu bardzo dobrze poprowadzona fabuła i klimat książki. Głównym tematem jest zanik pamięci oraz bezludna, mroczna wyspa. Jakie przychodzą skojarzenia? Zastawialiście się kiedyś, jak to jest stracić pamięć? Zaczynać prawie od zera. Żadnych wspomnień. To musi być koszmar, prawda? Tak samo czuła się nasza bohaterka, zagubiona w nowej rzeczywistości. To, co wiedziała o sobie, zawdzięczała opowieściom męża podczas oglądania zdjęć. Widziała swój ślub, ale nie pamiętała kompletnie nic. Wiedziała, że powinna go kochać, przecież na zdjęciach była taka szczęśliwa, a tymczasem miała dziwne przeczucie, że jej serce należy do kogoś innego. Jaka jest prawda? Czyżby miała kochanka? Z czasem dochodzą przebłyski wspomnień. W nocy śni, że podczas tego nieszczęśliwego nurkowania były trzy osoby, gdy tymczasem mąż twierdzi, że byli tylko we dwoje. Nie daje jej to spokoju i zaczyna swoje śledztwo. To, co odkrywa, nie zgadza się z opowieściami męża. Na jaw wychodzą skrywane przez niego fakty z jej życia. Kyra zaczyna coś podejrzewać... i tu zaczyna się dopiero akcja! Okazuje się, że jej życie to jedno wielkie oszustwo. Czy dojdzie do prawdy i swoich wspomnień? Komu może zaufać? Co mi się nie podobało w tej książce? Narracja prowadzona z punktu Kyry jest nieraz bardzo chaotyczna, oraz to, że zabrakło czegoś, co trzyma czytelnika w niepewności. Akcja dzieje się w miarę powoli, dopiero końcówka zadaje cios. Klimat tej książki to właśnie takie wakacje na wyspie, spokój, cisza i powrót do zdrowia. Czyta się bardzo szybko, gdyż napisana jest prostym, czytelnym językiem. Ogólnie bardzo dobra. Polecam ją tym, którzy nie przepadają za mocną akcją w książkach. Czytając tę pozycję dowiedziałam się o istnieniu dwóch rodzajach amnezji - następowej i wstecznej. Jednak to prawda, że uczymy się poprzez czytanie :)

Informacje dodatkowe o Mroczna toń:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2017-04-12
Dodał/a opinię: pokrecona

Zobacz opinie o książce Mroczna toń

Kup książkę Mroczna toń