Na tropie niewyjaśnionego. Tajemnice, wobec których nauka pozostaje bezradna

Tajemnice i niewyjaśnione zjawiska od zawsze są przyciągają uwagę. Mimo szybkiego rozwoju nauki i technologii nadal nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć niektórych anomalii i wydarzeń. Will Pearson, autor książki „Na tropie niewyjaśnionego”, wybrał 20 intrygujących spraw i podjął próbę opisania ich w przystępny sposób, opierając się na dostępnych danych. Zagadki, wokół których narosły niebywałe wręcz legendy, zostały przedstawione w sposób sensowny i nie tyle naukowy, co logiczny. Język jakim napisano książkę jest zrozumiały i typowy dla opisywania faktów i okoliczności zdarzeń – ciężko wymagać, aby w tego rodzaju książce szukać fantazyjnych zabiegów literackich. Dzięki swojej prostocie omawiana pozycja czyta się szybko i może stanowić ciekawy prezent dla osób w każdym wieku.

Wszystkie przytoczone zagadki dotyczą różnych aspektów, od piramid zaczynając, na seryjnym mordercy kończąc. Każdy znajdzie w tej książce historie o których kiedyś słyszał, choć nie brakuje też mniej znanych tajemnic. Dla mnie, ze względu na upodobania czytelnicze, najciekawszym rozdziałem był ten dotyczący legendarnego Zodiaka. Na co dzień brakuje nam czasu na zagłębienie się w tematykę, którą kiedyś uznaliśmy za ciekawą, ale jakoś nie było okazji by poszukać więcej informacji. Książka Willa Pearsona okazała się być dla mnie właśnie taką okazją. Po jej przeczytaniu czuję, że może być nawet wstępem do dalszych poszukiwań wyjaśnień tego typu zagadek, bo poza potworem z Loch Ness, czy Wielką Stopą, na pewno jest ich całe mnóstwo.

Mam wrażenie, że niektórzy sięgając po tę pozycję mogą wymagać od niej odpowiedzi na pytanie: jak? Jednak omawiana książka nie jest wyjaśnieniem, raczej tytułowym tropem.

Informacje dodatkowe o Na tropie niewyjaśnionego. Tajemnice, wobec których nauka pozostaje bezradna:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-240-7152-4
Tytuł oryginału: The Book of Unexplained Mysteries: On the Trail of the Secret and the Strange
Tłumaczenie: Grzegorz Łuczkiewicz
Dodał/a opinię: martens

Zobacz opinie o książce Na tropie niewyjaśnionego. Tajemnice, wobec których nauka pozostaje bezradna

Kup książkę Na tropie niewyjaśnionego. Tajemnice, wobec których nauka pozostaje bezradna