Nadszedł ten dzień

Tom 2 cyklu Maria

Druga część przygód Marii to jeszcze większa dawka perfekcjonizmu i szybkiego tempa życia, ale tutaj pojawia się też coś nowego, motyw miłości, której do tej pory w jej życiu nie było.
Maria wraca z urlopu szczęśliwa i podminowana, ma teraz Mikołaja i chce z nim stworzyć prawdziwy związek. Dużo dzieje się teraz w jej życiu osobistym, ale też zawodowym, bo firma została sprzedana nowemu, nikomu nieznanemu właścicielowi. Kobieta za bardzo nie przejmuje się nową sytuacją, tylko zaczyna działać i ma wiele nowych pomysłów na kampanię i produkty. Niestety z czasem sielankowe życie okazuje się nie takie piękne, jak to sobie wyobrażała, ponieważ trudno jest dbać o związek na odległość.
Część druga jest zdecydowanie napisana w tym samym stylu co część poprzednia, Maria nadal narzuca sobie mordercze tempo, mało śpi, za to codziennie ćwiczy i odnosi sukcesy w pracy. Kobiety po przeczytaniu tej książki na pewno podzielą się na te, które znienawidzą główną bohaterkę i na te, które wezmą z niej przykład i postanowią o siebie zadbać, chociaż nie jestem pewna czy w ogóle taka Maria gdzieś na świecie istnieje.
Poprzednia część skończyła się dość dziwnie, dlatego też podejrzewałam, że ukaże się kontynuacja i się nie myliłam, w tej części pojawia się Mikołaj, moim zdaniem dość tajemnicza postać, obsypuje kobietę prezentami, ale potrafi też nie odzywać się kilka dni, moim zdaniem lepiej trzymać się od takich mężczyzn z daleka. Problemem ukazanym w tej historii jest związek na odległość, bohaterowie żyją tylko od spotkania do spotkania, co zdecydowanie im nie służy, kiedy człowiek jest już w pewnym wieku, w którym chce założyć rodzinę, to dwie osoby powinny być ze sobą blisko, a nie mieszkać od siebie tysiące kilometrów.
Pomimo tego, że sporo się tutaj dzieje książka mi się trochę dłużyła, może dlatego, że nie ma tu akcji i spektakularnych scen tylko normalne życie, praca dom i obowiązki, a jak wiadomo fajnie w książce znaleźć coś, co właśnie od takiej szarej rzeczywistości nas troszkę odciągnie.

Informacje dodatkowe o Nadszedł ten dzień :

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-09-18
ISBN: 978-83-8219-100-4
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Nadszedł ten dzień

Kup książkę Nadszedł ten dzień

W świecie absurdu
Monika Koszewska0
Okładka ksiązki - W świecie absurdu

,,W świecie absurdu" to powieść, która Was zaskoczy, rozbawi i wprawi w zadumę. Monika Koszewska odkrywa przed czytelnikami swój niebywały talent komediowy...

Naiwna
Monika Koszewska0
Okładka ksiązki - Naiwna

"Naiwna" to kolejna książka Moniki Koszewskiej inspirowana życiem. Tym razem główna bohaterka, Małgorzata, choć jest inteligentną i atrakcyjną studentką...