Nagle trup

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-05-18
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788396458209
Liczba stron: 352
Ilustracje: nie
Dodał/a opinię: paulinarobak

Ocena: 5.13 (8 głosów)

Zbyt bystrzy muszą zostać wyeliminowani...

"Nagle trup" to chyba moja pierwsza przygoda z twórczością Marty Kisiel i muszę przyznać, że bardzo udana. Jest to też moje pierwsze spotkanie z nowym wydawnictwem Mięta, które przynajmniej przez pewien czas będę kojarzyć z tym konkretnym tytułem oraz ogólnie z komedią kryminalną.

Niezwykle przydatnym pod względem porządkowania informacji na temat pojawiających się bohaterów jest wykaz w postaci tzw. stanu osobowego znajdującego się na początkowych stronach publikacji. Pomimo przewijającego się tu i ówdzie tytułowego Trupa, książkę czyta się z ogromną przyjemnością. Ciekawie, a do tego zabawnie wykreowane postacie (moją sympatię wzbudził szczególnie Arkadiusz Krawczyk - "sekretarka w typie krasnoludzkim" oraz rozczulająco niesamodzielny Olafek Hanzel - student polonistyki, z nieodciętą do tej pory pępowiną...) w wyraźny sposób ubarwiały poszczególne wątki.

Akcja kręci się wokół dochodzenia, w którym dwóch śledczych próbuje rozwikłać zagadkę dotyczącą zbrodni w toalecie pracowniczej wydawnictwa JaMas. W trakcie przesłuchań i relacji z wydarzeń dochodzimy do wniosku, że żaden z bohaterów nie jest przy zdrowych zmysłach. Każdy z nich jest natomiast wyjątkowy i na swój sposób wyrazisty. Wszystko to sprawia, że zakończenie powieści jest nieoczywiste aż do ostatnich stron.

Język, którym operuje autorka jest prosty, zrozumiały, a momentami też naprawdę zabawny. Ciekawe jest usytuowanie akcji w obrębie realiów związanych z funkcjonowaniem wydawnictwa, co pozwala poznać specyfikę pracy poszczególnych członków zespołu. Podział na niezbyt długie rozdziały ułatwia sięganie po książkę w przerwach między innymi zajęciami bez ryzyka zgubienia wątku.

Uważam, że "Nagle trup" Marty Kisiel przypadnie do gustu wszystkim wielbicielkom (i wielbicielom) komedii kryminalnych, a szczególnie tym, którym z jakiś względów bliskie są klimaty wydawnicze, a do tego tolerują wszelkiego rodzaju dziwactwa i absurdy. Jestem ciekawa jak autorka radzi sobie z innymi gatunkami i z pewnością w niedługiej przyszłości sięgnę po któryś z jej wcześniejszych tytułów. Czas poświęcony na tę książkę uznaję za bardzo dobrze zużytkowany i czekam na kolejne publikacje zarówno samej autorki, jak i nowoodkrytego wydawnictwa.

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Tagi: komedia kryminalna trup wydawnictwo śledztwo

Zobacz opinie o książce Nagle trup

Kup książkę Nagle trup

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Małe licho i anioł z kamienia
Marta Kisiel0
Okładka ksiązki - Małe licho i anioł z kamienia

Wydaje się, że zwyczajność na dobre zagościła w życiu Bożka, niezwykłego chłopca z niezwykłą tajemnicą. Nie na długo. Po tym, jak nad wyraz udana impreza...

Dożywocie
Marta Kisiel0
Okładka ksiązki - Dożywocie

Wyczekiwane wznowienie bestsellerowej powieści! Początkujący pisarz dziedziczy dom razem z zamieszkującymi go dożywotnikami. Wszystko mogłoby być pięknie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy