Najbliższa rodzina

Uwielbiam thrillery psychologiczne, których głównym wątkiem są problemy dotyczące dzieci. I choć wiem, że takie historie wyjątkowo mocno mnie poruszają, to zawsze sięgam po takie książki z ogromną przyjemności, wiedząc, że czas, jaki poświęcę na lekturę, nie będzie stracony. „Najbliższa rodzina” autorstwa Kii Abdullah jest właśnie jedną z takich książek.

Pewnego letniego dnia w Londynie dochodzi do niewyobrażalnej tragedii. Leila Syed poproszona przez swojego szwagra o pomoc w odwiezieniu trzyletniego siostrzeńca do przedszkola zwyczajnie o tym zapomina, pozostawiając chłopca na parkingu w aucie na kilka godzin. Rozpoczyna się długi proces, w którym sąd próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy Leila świadomie zostawiła dziecko w aucie, czy faktycznie o nim zapomniała.

Kia Abdullah stworzyła powieść na miarę thrillera doskonałego. Przeczytałam pierwszych kilka stron i już wiedziałam, że nie odłożę tej książki, nim nie poznam zakończenia. Autorka serwuje nam prawdziwą bombę emocjonalną, w której niewyobrażalny ból i cierpienie wylewa się z każdej strony. „Najbliższa rodzina” to historia, w której trudno dopatrzyć się pędzącej akcji, jednak kolejne wydarzenia i tajemnice, które pomału wychodzą na jaw, trzymają czytelnika w niesamowitym napięciu do ostatniej strony.

Sięgając po tę książkę, czułam, że to będzie trudna i bardzo bolesna historia, jednak nie spodziewałam się, że wywoła we mnie aż tyle emocji. Tutaj nic nie jest takie, jak na pierwszy rzut oka mogłoby się nam wydawać. Kartkując kolejne strony, pomału próbowałam dotrzeć do prawdy. Nie udało mi się. Zakończenie, jakie zafundowała mi autorka, zmroziło mi krew w żyłach.

„Najbliższa rodzina” to powieść nietuzinkowa, świetnie skonstruowana i dopracowana w każdym najmniejszym szczególe. To thriller, który wciągnie was od pierwszej strony, a każda kolejna sprawi, że jedyne, czego będziecie pragnęli to jak najszybciej poznać zakończenie tej bolesnej i wstrząsającej historii. Jeżeli macie ochotę na thriller inny, niż wszystkie, nieprzewidywalny emocjonujący i przede wszystkim wciągający, to śmiało sięgnijcie po „Najbliższą rodzinę”. Nie zawiedziecie się!

Informacje dodatkowe o Najbliższa rodzina:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-02-22
Tytuł oryginału: Next of Kin
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Zobacz opinie o książce Najbliższa rodzina

Kup książkę Najbliższa rodzina