Najcenniejszy dar

Richard Paul Evans „Najcenniejszy dar” należy do jednej z najlepszych książek, którą przeczytałam w ciągu jednego dnia.

Książka składa się z 6 bardzo dobrze napisanych rozdziałów, które rozpoczynają cykl życia i autora, które przeznacza on na przemyślenia nad tym co posiada, a w szczególności praca i rodzina.

Mary bohaterka do której szczęście się uśmiechnęło dzięki żonie- Richarda, Keri i córce Jenny wie najlepiej co oznacza pojęcie najcenniejszy dar, w którym spędzamy jak najwięcej czasu z rodziną i jesteśmy razem podczas każdej wykonywanej codzienności.

Właściwie nigdy nie zdradziła się z tajemnica jaką miała przez prawie 40 lat, ale myślę, że to dobrze, gdyż Czytelnik o tym się dowie pomiędzy rozdziałem piątym, a szóstym.

Mary od początku była lubiana przez Richarda, Keri, Jenny, która traktowała ją jak babcię.

Zbudowanie bohaterów przez Evansa spodobało mi się, gdyż są to osoby z którymi można się zaprzyjaźnić.

Córka Richarda bardzo kocha swojego tatę, ale martwi się kiedy on nie poświęca jej czasu, wówczas Mary wkracza delikatnie i tłumaczy jemu – Richardowi postępowanie.

Czy Richard odpowie na to pytanie? Czy interesuje się losami skrzyni ukrytej na strychu? Czy przeczyta listy ukryte w skrzyni? Zostawiam Cię Czytelniku z odpowiedzią na te pytania?

Tekst jest napisany przez autora językiem zrozumiałym, wprowadzone są dialogi bohaterów, które w fantastyczny sposób przedstawił autor.

Idealna książka na prezent dla każdego, kto lubi czytać literaturę tego rodzaju.

Niech Anioł czuwa nad każdym dzieckiem i rodziną, w której się ono wychowuje, aby miłości nigdy nie zabrakło w świecie, kiedy króluje materializm.

Najcenniejszy dar to rodzina, która kocha, czeka i tęskni.

Twarda oprawa, stron 128, Wydawnictwo Znak, Kraków, 2012.

Polecam.

Tytuł oryginału: The Christmas Box
Tłumaczenie: Hanna de Broekere
Ilustracje:-
Dodał/a opinię: Emilly26

Zobacz opinie o książce Najcenniejszy dar

Kup książkę Najcenniejszy dar

Drzwi do szczęścia
Richard Paul Evans0
Okładka ksiązki - Drzwi do szczęścia

Chcesz coś zmienić w życiu, ale nie wiesz, jak zacząć? Idea czworga drzwi pomoże ci odnaleźć własną drogę do szczęścia. Czworo drzwi to cztery proste...

Podróż tysiąca mil
Richard Paul Evans0
Okładka ksiązki - Podróż tysiąca mil

Niektórzy zastanawiają się, jak to jest pojawić się na własnym pogrzebie. Charles dostał taką szansę. Uznany za zmarłego, słynny sprzedawca marzeń...