Narcyz

Lubicie trudne powieści, które analizujecie i o których myślicie jeszcze długo po ich przeczytaniu? Takie książki są zdecydowanie warte uwagi.

Pani Izabela M. Krasińska - autorka skreśliła taką właśnie powieść. Niezwykle trudną i bardzo emocjonującą historię pt. "Narcyz", która jest pierwszą książką autorki jaką miałam przyjemność przeczytać.

Jest to opowieść podzielona na pięć aktów, w których główni bohaterowie opowiadają swoją historię.

Tosia, dziewczyna wychowująca się na wsi w domu bez miłości i rodzinnego ciepła, za to, z ogromem obowiązków, ciężkiej pracy i rozczarowań.

Ciągle krytykowana i wyśmiewana przez ojca nabawiła się mnóstwa kompleksów i strachów, które próbuje zajadać jedzeniem, co z kolei prowadzi do nadwagi i jeszcze większej goryczy.

Po drugiej stronie historii stoi Adrian, syn cenionego chirurga, jedynak z bogatego domu, w którym próżno było szukać miłości i zrozumienia, za to wymagania i oczekiwania ze strony ojca były bardzo wygórowane. Nie zaznawszy miłości jako dziecko, nie umiał jej okazywać jako dorosły nikomu oprócz sobie. Bo siebie kochał bardzo. Perfidia, cynizm i zakłamanie stały się jego codziennością i dawały mu ukojenie i satysfakcję tak, jak jego rodzicom alkohol, który spożywali w nadmiarze.

Kiedy losy Tosi i Adriana się przecinają machina rusza i zaczynają się prawdziwa gra pozorów z jednej strony i nadzieja na wymarzone życie z drugiej.

"Relacje z takim człowiekiem to powolne umieranie za życia, w dodatku na oczach innych."

Pisarka na kartach swej powieści zawarła ogrom wielobarwnych emocji i pokazała jak wielki wpływ ma na nas dzieciństwo i domu w jakim dorastamy, bo to wtedy i tam kształtuje się człowiek.

"Narcyz" to mocna opowieść o manipulacji, toksycznych relacjach, potrzebie miłości i uważności. Historia, która zmusza do refleksji, momentami wstrząsa, wzrusza i wzbudza złość To również piękna i nietuzinkowa powieść, którą z całego serca serdecznie polecam każdemu kto ceni dobrą literaturę.

Trzy słowa o książce:

Kup książkę Narcyz

Pod skrzydłami miłości
Izabela M. Krasińska0
Okładka ksiązki - Pod skrzydłami miłości

Marty świat legł w gruzach. Gdy uświadomiła sobie, że związek, w którym tkwi od lat, nie ma szansy na przyszłość, omal nie zginęła. Jej samochód...

Najlepsza przyjacółka
Izabela M. Krasińska 0
Okładka ksiązki - Najlepsza przyjacółka

Asia i Kuba są szczęśliwą parą i planują razem wspólną przyszłość. On jest towarzyski i przebojowy, ona – raczej introwertyczna i skryta....