Nauczycielka z getta

Tom 1 cyklu Nauczycielka z getta

Aneta Krasińska to autorka, która zachwyciła mnie piękną serią "Smak marzeń" . Nie mogłam przejść obojętnie obok jej najnowszej powieści, tym bardziej, że to moja ulubiona tematyka.

📖📚📖
Początek II wojny światowej. Łódź.
Laura jest młodą żoną i nauczycielką, pełną marzeń, energii i miłości.
Czeka na pierwszy dzień września, aby rozpocząć swoją ukochaną pracę z dziećmi.
Niestety jej plany krzyżuje wybuch wojny.
Z miłości do swojego męża, który z pochodzenia jest Żydem podejmuje decyzje o zamieszkaniu z nim i jego rodziną w getcie. Nie ma pojęcia co ją tam czeka, wie jedno, że nie zostawi męża i chce być z nim.
W getcie doświadcza skrajnej biedy, głodu
Jest świadkiem ludzkiego cierpienia i śmierci, której nikt nie może powstrzymać.
Laura podejmuje się nauczania dzieci, chce dać im namiastkę normalności. Stawia to sobie za misję, którą chce spełniać każdego dnia dając nadzieję nie tylko sobie, ale i dzieciom.

"Nauczycielka z getta" to piękna i wzruszająca powieść,przeszywajaca całe ciało ogromnymi emocjami. To książka której nie czyta się ot tak i odkłada. To książka, która na długo zostaje w pamięci.
Oparta jest na wydarzeniach, które do dnia dzisiejszego wywołują ogrom emocji, które były największym bestialstwem z jakim przyszło mierzyć się ludziom żyjącym w tym czasie. Mamy też miłość, która potrafi dodać skrzydeł, ukoić, ale i składania do poświęcenia wszystkiego dla drugiej osoby.
Autorka ma ogromny dar przelewania emocji na papier, obrazowania ich tekstem, który czytamy.
Niektóre sytuacje, które miały miejsce w książce, były tak przerażające, że miałam ochotę sama rozprawić się z oprawcami tych biednych dzieci. Wyobraźnia pracowała na najwyższych obrotach. Początkowo chciało mi się płakać, następnie mocno trzymałam kciuki, a pod koniec przeklinałam.
Ja tam byłam, obok nich, pomagałam, wspierałam...
Pani Aneto takie książki to ja chce czytać. Gratuluję cudownego talentu.
Jesli sięgnięcie po "Nauczycielkę z getta" emocji, które będą Wam towarzyszyć przez całą powieść napewno nie zabraknie

Informacje dodatkowe o Nauczycielka z getta:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2022-03-16
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Proza literacka

Zobacz opinie o książce Nauczycielka z getta

Kup książkę Nauczycielka z getta

Słodki smak marzeń
Aneta Krasińska0
Okładka ksiązki - Słodki smak marzeń

Laura Kosińska wyjeżdża z rodzinnej wioski na studia do Warszawy i tu postanawia się osiedlić. Podejmuje pracę w agencji reklamy prowadzonej przez apodyktyczną...

Odroczone nadzieje
Aneta Krasińska0
Okładka ksiązki - Odroczone nadzieje

Aldona ma poczucie przegranej. Odrzucona przed laty przez rodzinę, zawiedziona przez mężczyznę, którego pokochała, postanawia skupić się na pracy...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;