Nerve

Vee nie chcę być już dziewczyną z drugiego planu i zgłasza się do NERVE. Gra internetowa polega na wykonywaniu wyzwań i nagrywaniu ich. Niebezpieczna, dziwna, ale i fascynująca gra kusi i mami obietnicami spełnienia marzeń. Nawet najrozsądniejsze osoby tracą zdrowy rozsądek dla emocji i sławy. Już od pierwszej strony akcja pędzi i miałam wrażenie, że zostałam wrzucona do kotła pełnego bohaterów, nowych informacji i modnych aplikacji. Trochę mi zajęło nim odnalazłam w tym świecie, lecz kiedy już całkowicie wczułam się w tę historię, to właśnie pęd akcji spodobała mi się najbardziej. NERVE stawia przed uczestnikami gry coraz to nowe zadania i trudno przewidzieć, co jeszcze może czekać bohaterów. Sam proces eliminacji i wykonywania pomniejszych wyzwań był naprawdę wciągający. W tych momentach czułam ekscytację Vee oraz jej partnera Iana. Owszem, wykonywali polecenia dla korzyści materialnych, jednak cieszyli się zabawą i adrenaliną buzującą w żyłach. Dopiero sam finał mnie rozczarowała. Zabrakło mi tu czynnika nieprzewidywalności oraz szybkiej akcji, do której już przywykłam. Fabuła jest interesująca i jak najbardziej odpowiada dzisiejszym realiom, została pokazana tylko w troszkę bardziej ekstremalny sposób. Takie reality show jest możliwe, lecz ogromna wiedza organizatorów, niemoc policji oraz bezwzględność uczestników, obserwatorów, a nawet najbliższych przyjaciół, wzbudziła mój sceptycyzm. ,,NERVE" to powieść typowo rozrywkowa, nie zmieni waszych poglądów, czy też nie sprawi, że będziecie szlochać o trzeciej nad ranem. To książka, przy której będziecie dobrze się bawić i pewnie z tego powodu została zekranizowana. Świetny materiał na film i jestem strasznie ciekawa, co z tego wyszło. Mam nadzieję, że niebawem się o tym przekonam. Wydarzenia rozgrywające się w książce są pokazane z perspektywy Vee, co jest niestety najsłabszym elementem powieści. Dziewczyna jest sympatyczna, lecz bardzo niezdecydowana. Nieustannie zmienia zdanie i poglądy. Potrafi być odważna, by moment później szlochać w usłużne ramię Iana. Były momenty, kiedy uważałam ją za głupiutką dziewczynę, którą niszczy zazdrość i brak zdecydowania. ,,NERVE" pozostawiło piętno na jej charakterze i zmiana, jaka w niej zaszła z pewność jest pozytywna. Pozostali bohaterowie wywołują przeróżne emocję. Niektórych po prostu nie da się lubić, a innych obdarzyłam sympatią i zaufaniem, mimo popełnianych przez nich błędów. Podsumowując, ,,NERVE" to idealna książka dla młodzieży. Czytajcie i cieszcie się dobrą zabawą!  4/6

Informacje dodatkowe o Nerve:

Wydawnictwo: Dolnośląskie