Nerve

Zawsze twierdziłam, że książki są o wiele lepsze od ekranizacji, ale w tym przypadku niestety troszkę się zawiodłam. Może to kwestia tego, że najpierw widziałam film i dopiero później dowiedziałam się, że był nakręcony na podstawie książki. Film mi się bardzo podobał więc naturalnie postanowiłam sięgnąć po książkę. Książka znacznie różniła się od filmu. Bohaterowie mieli trochę inne charaktery i całkiem inne motywy, dla których wzięli udział w grze, ale najbardziej różniło się zakończenie. O ile zakończenie w książce było zaskakujące to jednak większe wrażenie chyba zrobiło na mnie zakończenie z filmu. I jeśli chodzi o same wyzwania to również inne były w książce i inne w filmie. Poniekąd było to plusem, bo podczas lektury nie wiedziałam, co zrobią nasi bohaterowie, ale nie zmienia to faktu, że wyzwania z filmu były bardziej wyszukane i dużo bardziej niebezpieczne, więc akcja bardziej trzymała w napięciu. Jest jednak coś co podobało mi się w lekturze bardziej. Mianowicie to, że Sydney nie brała udziału w grze i nie konturowała z Vee oraz zakończenie z Matthew. Przyznaję, że Matthew bardzo mnie zaskoczył. Nie mogę powiedzieć, że ,,Nerve" to zła książka i mimo, że film podobał mi się bardziej to samą książkę czytało mi się dobrze i szybko.

Informacje dodatkowe o Nerve:

Wydawnictwo: Dolnośląskie