Nethergrim

Tom 0 cyklu Nethergrim

Co byś zrobił gdyby zło które zostało pokonane wiele lat wcześniej, powróciło do twojego miasta?
„Panie, przysięgam, w tych drzewach coś jest – Tom skulił się i cofnął. – Coś tam jest!”
Głównym bohaterem książki jest Edmund, żyjący w Moorvale, wiosce w której wszyscy mieszkańcy wierzą w legendę o dzielnym rycerzu Tristanie i odważnym magu Vithricu. Obaj lata temu pokonali Otchłannego, który porywał i więził dzieci. Po unicestwieniu Kołyskowego Złodzieja, bo tak było nazywane zło, cała wioska przez lata cieszyła się i śpiewała na cześć bohaterów. Nikt się nie spodziewał, że zło może powrócić.
Edmund jest najstarszym synem karczmarza. Ojciec chłopca żyjący własnymi marzeniami nie widzi innej przyszłości dla syna niż przejęcie biznesu po nim. Zagania chłopaka do roboty nie zwracając uwagi ani na młodszego syna, który oddał by wszystko za możliwość przejęcia karczmy, ani na marzenia Edmunda, który pragnie zostań magiem. Jedynymi osobami które wspierają chłopaka w dążeniu do celu są jego przyjaciele Katherine i Tom. Wszyscy troje lubią spędzać czas razem, i kiedy tylko mogą wymykają się z domu żeby się spotkać. Pewnego dnia na jednej z takich wypraw znajdują zaginione niedawno świnie. Mimo iż odnajdują zwierzęta martwe, niewielu ludzi się nimi przejmuje. Sytuacja się zmienia gdy zaczynają ginąć dzieci. Jednym z nich jest młodszy brat Edmunda. Ludzie zaczynają wpadać w panikę, zadają pytania, a wśród szeptów coraz częściej słychać złowrogie „to Otchłanny”. Gdzie są porwane dzieci? I jak zachowa się trójka przyjaciół? Czy Otchłanny powrócił? I co odkryje Edmund?
Otchłanny mnie pochłoną i zaciekawił, jednak im dalej brnęłam w książkę tym ciężej mi się ją czytało. Nie wiem czy kwestią jest moje nastawienie do niej i brak pewnych elementów które byłam gotowa w niej znaleźć czy może rzeczywiście czegoś jej brakuje. Mam nadzieję że druga część, po którą nie miałam okazji jeszcze sięgnąć, zadowoli mój niedosyt związany z tą historią.

Informacje dodatkowe o Nethergrim:

Kup książkę Nethergrim

Nethergrim. Dysk przeznaczenia
Matthew Jobin0
Okładka ksiązki - Nethergrim. Dysk przeznaczenia

Wszyscy w Moorvale wierzą w legendę, że odważny rycerz Tristan i sławny mag Vithric w czasie wielkiej wojny, lata temu pokonali zło uosobione przez Nethergrima...

Nethergrim. Kostuny
Matthew Jobin0
Okładka ksiązki - Nethergrim. Kostuny

Nethergrim zwany otchłannym nabiera sił i czeka na odpowiedni moment, aby uderzyć ze zdwojoną mocą. Wykorzystuje chciwość lordów z Północy, pragnących...