Nić Ariadny

„ Mam już dość tych wszystkich pytań i niejasności. Zaczynają mnie męczyć, podobnie jak uczucie zawieszenia w próżni, które towarzyszy mi od tylu już dni. „

„ Nic Ariadny „ to zgrabnie skrojony thriller psychologiczno - sensacyjny może z nie najwyższej półki ale za bardzo nie mam się do czego doczepić. Przyznaję, że motyw amnezji wykorzystywany już w literaturze jest tu niezwykle intrygujący a akcja jest wartka z wieloma zwrotami .Wątek psychologiczny jest rozwinięty na tyle, że mnie nie nużył, a wręcz wzbudzał jeszcze większą ciekawość.
Cały czas wraz z główną bohaterką zastanawiałam się kim naprawdę jest i co wcześniej robiła zanim straciła pamięć . Nic nie jest takim jakim się wydaje na pierwszy rzut oka. Autorka umiejętnie i z dużym wyczuciem nakreśliła jej stan emocjonalny, przewijające się przez głowę myśli, dręczące ją wątpliwości i nieufność, ale również zawziętość, z jaką dąży do odzyskania pamięci.
Spotkałam się z porównaniem tej książki z filmem klasy B, zapewne coś w tym jest ponieważ oprócz ciekawie zbudowanej i wciągającej fabuły ,autorka nie musiała wykazać się większą wiedzą merytoryczną dotyczących aspektów poruszanych w książce. I owszem udało się Pani Tasarz przykuć moją uwagę na tyle mocno, że się nie nudziłam, śledziłam z wielkim zainteresowaniem toczącą się akcję aby nagle stwierdzić, że to już koniec. Na przeczytanie całości wystarczyło mi kilka godzin. Powieść wywołała pozytywne emocje bardzo dobrze mi się czytało , niezwykle ciekawy pomysł na książkę , równie dobre wykonanie. Moim zdaniem bardzo udany debiut z miłą chęcią sięgnę po kolejne pozycje tej autorki. Polecam amatorom dobrej rozrywki na przyzwoitym poziomie.

Informacje dodatkowe o Nić Ariadny:

Kup książkę Nić Ariadny

Cząstka pomarańczy
Lidia Tasarz0
Okładka ksiązki - Cząstka pomarańczy

Opowieść o miłości, delikatnej i czystej. Jest to emocjonująca podróż, niezwykła historia o dorastaniu i życiowych wyborach. Ukazuje pierwsze doświadczenia...