Nie chcę cię stracić

Nastoletność  jest dla niektórych osób ciężka. Jedni się bawią, są w centrum uwagi. Bo tego chcą. Bo tego pragną. Bo są gwiazdą. Ale co wtedy gdy jesteś w centrum zainteresowania, które cię rani? Które jest dla ciebie niczym cios w samo serce? Chciałoby się zniknąć albo chociaż stać się niewidzialnym.

Nash jako gwiazda szkolnej drużyny sportowej jest w tej pierwszej grupie. I on właśnie jako jeden jedyny zwraca uwagę na Tallulah. ale nie po to, by jej dopiec czy wyśmiać, jak to robią rówieśnicy. Nie. On staje po jej stronie. Dlaczego się z niej wyśmiewają? Z powodu wagi. Choc jest mądrą, miłą, otwartą dziewczyną wszyscy patrzą na nią przez pryzmat tego, jak wygląda. Tylko on jeden jej broni. Ale i tak coś psuje. Coś, co zmienia tok myślenia Tallulah. Robi coś, co szokuje wszystkich, gdy po wakacjach wkracza do budynku szkoły jako nowa Tali. Taka co jest pewna siebie i nie daje sobą pomiatać, taka inna. Ale za tą widoczną przemianą wiąże się także jej podejście do osób, które jej dokuczały. Zakłada maskę i niestety to światełko w jej oczach znika a uśmiech zostawia dla siebie. Od razu staje się centrum uwagi dla chłopców ... i zawistnych "koleżanek". Na domiar złego ściąga na siebie wzrok nowego nauczyciela - Jacka Dace'a.
Ona musi sobie poradzić z nagłą 'sławą" a Nash z tym, że już nią nie jest. Kontuzja wyklucza go z drużyny tym samym niszcząc jego marzenia o karierze. Ratunkiem dla niego staje się być vloger Heagon Baylor. Ale czy aby na pewno wszystko idzie dokładnie w tym kierunku,w jakim powinno zmierzać?
   Wyjątkowa opowieść o zachowaniu młodzieży. O tym, co jest dla nich ważne. Na czym się skupiają. Co się dla nich liczy. Dopasujesz się? Super. Nie? Twoje życie zmieni się w piekło na ziemi. Nie tak łatwo jest sobie ze wszystkim poradzić. Szczególnie w tak młodym wieku. A czy przyjaźń damsko-męska może stać się miłością? Czy mają do siebie dość duże zaufanie, by wierzyć sobie a nie plotkom?

Może niektóre wątki były zbytnio rozciągnięte. Może Tali i Nash zbyt szybko stali się parą. Ale wiecie co? Przecież tak bywa w okresie kiedy hormony buzują. Młodzi ludzie często najpierw robią, zanim to przemyślą. A jak raz przylgnie jakaś plakieta to ciężko się jej pozbyć. Wtedy najlepszym rozwiązaniem zdaje się być ucieczka. Ale czy na pewno?

Bardzo fajnie i szybko czytało mi się te lekturę. Słodyczy nie było zbyt dużo a watki traumatyczne zrobiły swoje. Czasami to co oczywiste dla nas, dla innych takie nie jest. Warto uważnie się rozglądać i obserwować. Być sobą a nie podążać za tłumem. Akceptacja rówieśników jest ważna ale ważniejsze jest bycie fair z własnym sercem i sumieniem.

Polecam agazlotowlosaiksiazki.blogspot.com

Informacje dodatkowe o Nie chcę cię stracić:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2019-07-17
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce Nie chcę cię stracić

Kup książkę Nie chcę cię stracić

Spróbujmy jeszcze raz
Abbi Glines0
Okładka ksiązki - Spróbujmy jeszcze raz

Kochasz mężczyznę. Jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że nie powinniście być razem. Tajemnica, którą skrywał od lat nie miała...

Przypadkowe szczęście
Abbi Glines0
Okładka ksiązki - Przypadkowe szczęście

Woodsa Kerringtona nie kręciły wrażliwe dziewczyny. Wymagały zbyt dużo wysiłku. Dla niego liczyła się przyjemność. Jedna gorąca noc bez zobowiązań - to...