Nie czekaj już dłużej

Rzeczy zwykłe i magiczne
Hej, hej ! Znacie takie powiedzenie,że siła jest kobietą ? Z pewnością tak. Dzisiaj przychodzimy do was z historią właśnie o kobietach, o ich zmaganiach w życiu, o nowych początkach, a przede wszystkim o walce o własne dobro. Zapraszamy na recenzję książki Gabrysi Gagraś oraz Aliny Adamowicz oraz Wydawnictwa Wab pod tytułem " Nie czekaj już dłużej".
"Los bywa jednak czasem przekorny i udowadnia,że w życiu nic nie jest dane na zawsze. "
Książka opowiada o trzech kobietach. Laurze, Edycie oraz Beacie. Laura ma trójkę dzieci oraz męża, niestety dziewczyna nie jest zbytnio szczęśliwa ze swojego małżeństwa. Czegoś jej brakuje. Mąż nie jest dla niej oparciem, takiego jakiego by potrzebowała. Edyta wychowuje niepełnosprawne dziecko. Niestety jej mąż nie akceptuje dziecka i bardzo je obraża. Ponadto nie jest ideałem. A Beata ma partnera, ale niestety nie czuje tego co dawniej i coś w niej wygasa, powodując,że zatraca się w uczuciu do innego mężczyzny.
Opowieść ta jest słodko - gorzka. Chociaż powiedziałybyśmy,że raczej występuje tu przewaga gorzkiego smaku. Jest to historia mądra, ale z wieloma błędami głównych bohaterek. Ukazuje,że nie zawsze jest łatwo,że czasem jest pod górkę, ale z wszystkiego można wybrnąć.
To historia o zmianach, stopniowych, wymagających poświęceń. To powieść o przełamywaniu własnego strachu i własnych barier. To opowieść o wielu trudnych tematach, o załamaniach, o drugiej szansy. Tu ważna jest wiara, wiara w siebie, wiara w swoje możliwość.
Książka porusza również psychologiczne aspekty życia. Ma wiele motywujących słów, rozwojowych. Jak dla nas trochę było tego za dużo czasem, ale sama fabuła była cudowna także nie przejmujcie się i czytajcie.
Co nam się jeszcze podobało. A to,że jest to powieść bardzo życiowa i skierowana w stronę kobiet. Wydaje mi się,że warto zaglądnąć i zapoznać się z treścią jest książki, a później po prostu wyciągnąć z niej swoje wnioski. To jest taka opowieść na własne zrozumienie.
Język sam zapraszał do czytania. Książkę chłonęłyśmy jak gąbkę. Ale musimy przyznać,że mamy tak zawsze w przypadku powieści pani Gabrysi, których ostatnio u nas dużo 🙈 Jest to historia prosta, lecz zarazem skomplikowana, o relacjach, o miłości, o życiu, o uczuciach i emocjach, a przede wszystkim o marzeniach. Czyta się ją lekko i przyjemnie, chociaż poruszane są w niej dosyć ciężkie tematy.
Czasem można się przy niej uśmiechnąć, a czasem wręcz zapłakać z bezsilności, jednak z pewnością pozostanie w naszej pamięci na dłużej.
Główne bohaterki są według nas bardzo pozytywnymi postaciami, które można by było polubić. Są wykreowane w dosyć interesujący sposób. Szkoda tylko,że opowieści nie były równe i zabrakło nam na przykład więcej historii z życia Beaty. Wydawać by się mogło,że autorki skupiły się na Laurze jakoś najmocniej.
Jeżeli więc chcecie przeczytać coś mądrego, kobiecego, o etapach w życiu, stawianiu małych kroków, to zapraszamy was do lektury książki "Nie czekaj dłużej". Miłego dnia kochani !

Informacje dodatkowe o Nie czekaj już dłużej:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2024-03-13
ISBN: 9788383195230
Dodał/a opinię: Sistersas Book

Zobacz opinie o książce Nie czekaj już dłużej

Kup książkę Nie czekaj już dłużej

Powrót matki
Danuta Awolusi ;