Nie ufaj mu

Tom 2 cyklu Ina Kobryn

"To wszystko jest dla mnie niepojęte, a jednocześnie całkowicie zrozumiałe."
"Nie ufaj mu" to druga część nowej serii Remigiusza Mroza - "Ina Kobryn". Przyznać muszę jeszcze, że nieco zapomniałam co się wydarzyło w części pierwszej, ale im dalej tym lepiej wiedziałam o co chodzi. Ja co prawda tak właściwie nie jestem zbytnią fanką autora, może jeszcze nie...
Serię o Chyłce skończyłam chyba tylko na drugiej części, więc nie jestem może zbyt obiektywna w ocenie jego twórczości.
Jednak historia Iny coraz bardziej mnie wciąga chociaż jednocześnie czasami bardzo wkurza mnie jej zachowanie i niesamowita wręcz naiwność. Główna bohaterka jak w romansidle bez przerwy ładuje się do łóżek nieciekawych facetów, którzy robią jakieś lewe interesy a ona daje sobą sterować.
Tak właściwie to jakby z przekory nie czytałam wcześniej jego książek, zadziwiała mnie zbyt duża produkcja autora...

W życie bohaterów wchodzimy rok po poprzednich wydarzeniach. Ina mieszka kątem u siostry i Gracjana, którzy powoli przygotowują się do ślubu.
Rok temu życie Iny wywróciło się niemal do góry nogami. Kobieta powoli dochodzi do siebie po "niespodziankach", które zafundował jej były a właściwie to nawet nie jej mąż Rafał, który obecnie przebywa w więzieniu. Lecz los jej nie oszczędza, Ina ponownie wplątuje się w niezłe tarapaty.
Pewnego razu gdy wracała wieczorem ze spotkania z przyjaciółką, tuż po wyjściu z autobusu zaczepia ją podchmielony mężczyzna. Niespodziewanie z opresji ratuje ją inny mężczyzna, który razem z grupką znajomych wracał z imprezy przez park.

"Nie ma tutaj niczego, co mogłoby przyciągnąć nocnych imprezowiczów. A ci, którzy wracają do domów po klubowym maratonie, wybierają środki transportu inne niż piechtolot."
Inie trudno jest zrozumieć jak mogło do tego dojść, dlaczego nie zadzwoniła po Gracjana lub nie wzięła taksówki. Julka i Gracjan namawiają ją aby zgłosiła to na policji. Ina nie chce tego zrobić, ale po kilku dniach, gdy dostała tajemniczą wiadomość, jednak decyduje się na ten krok. Pomaga jej w tym mężczyzna, który uchronił ją przed gwałtem. Okazuje się, że Alan próbuje zbliżyć się do Iny, lecz ona początkowo nie jest zainteresowana.
W szafce nocnej, w szufladzie Julki Ina z Gracjanem znajdują kopertę z kartką o treści "nie ufaj mu". Są przekonani, że to dotyczy Gracjana.
Czy jest coś tajemniczego w życiu Pabsta, o czym siostry nie wiedzą?
Czy Gracjan jest tym za jakiego siostry go uważają?
Czy policja odnajdzie gwałciciela?
Zaufanie ściśle łączy się z miłością i przyjaźnią, z byciem razem, na dobre i na złe. Raz stracone zaufanie trudne jest do odzyskania. Jednocześnie jeśli bezgranicznie komuś zaufamy, to często na oczach mamy klapki i nawet nie dostrzegamy tego, że ktoś robi nas w bambuko...

"Starałam się nie pozwolić mojemu sercu na galop w klatce piersiowej, ale zabiło szybciej, kiedy zrozumiałam, że naprawdę oskarżam drugą najbliższą mi osobę o to, że od pięciu lat mnie okłamuje."
"Nie ufaj mu" to połączenie kilku gatunków literackich. Trochę kryminału, trochę romansu, nieco więcej obyczajówki, ale znajdziemy też coś z mrocznego thrillera. Myślę, że trochę się zbyt dużo namieszało, bo nie do końca było spójne. Mimo to bardzo dobrze się czyta, fabuła lekka w odbiorze a chęć poznania zakończenia sprawia, że trudno odłożyć lekturę tej książki na później.
Nie wszystko zostało wyjaśnione, więc myślę, że będzie dalsza część abyśmy mogli poznać więcej sekretów, które skrywają bohaterzy.

Informacje dodatkowe o Nie ufaj mu:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2022-07-27
Dodał/a opinię: Myszka77

Zobacz opinie o książce Nie ufaj mu

Kup książkę Nie ufaj mu

To wszystko jest dla mnie niepojęte, a jednocześnie całkowicie zrozumiałe.

Immunitet
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Immunitet

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara...

Obrazy z przeszłości
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Obrazy z przeszłości

Seweryn Zaorski z Kają Burzyńską znajdują w lesie pewne przedmioty. Okazuje się, że należały one do mieszkanki Żeromic, która w tajemniczych okolicznościach...

Forget Me Not
Julie Soto