Nie wiesz dlaczego

„W jednej chwili snujemy dalekosiężne plany, a w drugiej znikamy ze świata, a wraz z nami przepadają nasze marzenia”.

„Nie wiesz dlaczego” – czyli kolejna odsłona przygód tak już dobrze nam znanych nastolatków z Liceum Freuda.

Świat Sary, Wiktorii, Marty, Kariny i wielu innych „dzieciaków” po zamachu, w którym zginęło wielu ich przyjaciół, znajomych i nauczycieli – to dziś nowa rzeczywistość. Dzień, który zmienił wszystko, na zawsze pozostanie w ich pamięci. I mimo, że budynek szkoły wyremontowano, rozbite klasy połączono, a szkoła dostała drugie życie – każdego członka szkolnej społeczności czeka indywidualne „przepracowanie” żałoby..

Tego pamiętnego dnia zdarzyło się coś jeszcze. Zniknęła jedna z licealistek, Dagmara. Po raz ostatni wiedziały ją koleżanki w dniu zamachu w pobliżu szkoły, gdy wsiadała do nieznanego samochodu.
Wszyscy snują domysły, czy zaginięcie dziewczyny to zaplanowana ucieczka, porwanie, czy jakieś nieporozumienie.

Marta, Sara i Wiki postanawiają na własną rękę odkryć prawdę o zaginięciu zmagającej się z depresją koleżanki.

Tymczasem, każda z dziewczyny ma też swoje problemy, mroczne tajemnice.. bo życie toczy się dalej mimo wszystko.

Kolejny tom serii Liceum Freuda to jak zwykle wiele ciekawych wątków i kilka perspektyw różnych osób. Mamy tu prawdziwe kombo „problemów” współczesnych nastolatków. Autor zwraca uwagę na wagę i specyfikę relacji między rówieśnikami, problem samoakceptacji, zasięg depresji. Powszechność używek i upatrywanie w nich leku na całe zło. Wpływ influencerów na kształtowanie trendów, mody, pojęcia szczęścia i „fajności”. Przemoc, tą fizyczną i psychiczną, „hejt” oraz bagatelizowanie problemów, uczuć i punktów widzenia młodzieży.

Marcel Moss po raz kolejny bez kompromisów wchodzi w świat młodych ludzi i być może niekiedy umyślnie przerysowując niektóre zagadnienia – krzyczy, szepcze, pokazuje palcem, to co dzieje się tu i teraz. Uzmysławia rzeczy, na które nie mamy się wpływu i te, które można kształtować, ale żeby to zrobić, trzeba je najpierw dostrzec..
„Nie wiesz dlaczego” to kolejny, do bólu współczesny i nowoczesny, thriller psychologiczny autorstwa Marcela Mossa, który po prostu trzeba przeczytać.

Polecam.

Aby w pełni odczytać i zrozumieć przesłanie autora warto przed przeczytaniem „Nie wiesz dlaczego” – sięgnąć najpierw po „Nie wiesz wszystkiego”, „Nie wiesz nic” i „Wszyscy muszą zginąć”.

Informacje dodatkowe o Nie wiesz dlaczego:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-07-13
Dodał/a opinię: Anna Biarda

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Nie wiesz dlaczego

Kup książkę Nie wiesz dlaczego

Nasz pierwszy rok
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Nasz pierwszy rok

PORUSZAJĄCA, KAMERALNA POWIEŚĆ YA AUTORA KILKUNASTU BESTSELLERÓW. Dziewiętnastoletni Kevin wierzy, że przeprowadzka do dużego miasta zapoczątkuje nowy...

Nie wiesz nic
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Nie wiesz nic

Szokujący thriller psychologiczny autora NIE WIESZ WSZYSTKIEGO W NASZYCH CZASACH WYRAZEM NAJWYŻSZEJ ODWAGI JEST BYCIE SOBĄ ŻYCIE JEST ZA KRÓTKIE...