Nie wygrasz ze mną

Gabriela Sawicka powraca i nie zawaha się przekroczyć granicy, zza której nie będzie powrotu.

Gabriela Sawicka przyzwyczaiła się do szantaży Lisa, jednak tym razem wpadła jak przysłowiowa śliwka w kompot. Nie ma wyjścia, musi przyjąć jego żądania i zawrzeć z nim układ. Czego tym razem Lis będzie sobie życzył?

Choć Lis nie daje o sobie zapomnieć i jest priorytetowym problemem Sawickiej, to jednak niejedynym. Pani prokurator jest świadkiem napadu z bronią. Próba rozwiązania tej sprawy prowadzi Sawicką do sekty działającej na terenie Szczecina.

Prokurator niezmiennie nagina wszelkie zasady, jednak tym razem popełnia mnóstwo błędów. Dokąd zaprowadzi ją chęć wygrania za wszelką cenę?

„Nie wygrasz ze mną” zdecydowanie trzyma poziom dwóch poprzednich części przygód Gabrieli Sawickiej. Skłonna jestem nawet stwierdzić, że ta część była najlepsza. Diana Brzezińska nie spoczęła na laurach i po raz kolejny oddała w nasze ręce genialnie skonstruowaną zagadkę kryminalną, wplatając w nią trochę sarkastycznego poczucia humoru. Oba wątki zarówno śledztwo prowadzone przez policję, jak i szantaż, z którym musi poradzić sobie Sawicka, są poprowadzone genialnie i trzymają nas w napięciu do samego końca. Szybka, pełna zwrotów akcja i rewelacyjni bohaterowie – to wszystko sprawia, że książkę czyta się na jednym wdechu, nie sposób się od niej oderwać.

Gabriela Sawicka to postać, którą jedni polubią, a innym wydawać się będzie zbyt irytująca. Ja zdecydowanie należę do tych pierwszych i z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Diana Brzezińska pozostawiła swoich czytelników z wielką niewiadomą, co tylko potęguję moja chęć sięgnięcia po kolejny tom, który mam nadzieję, ukaże się niebawem. Polecam!

Informacje dodatkowe o Nie wygrasz ze mną:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2022-09-28
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Nie wygrasz ze mną

Kup książkę Nie wygrasz ze mną

- Co się porobiło z tym miastem? - spytał Kudyba. - Nigdy, kurwa, nie było tak źle. - Nowy polski ład - odparła Sawicka. - Nic dodać, nic ująć.

Postrzegasz świat zerojedynkowo, żyjesz w jakiejś pieprzonej bajce. Wszystko jest czarne albo białe, i chuj, nic więcej. Moje życie jest inne.

Wizjoner
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Wizjoner

W Szczecinie dochodzi do serii zabójstw. Bezwzględny morderca perfekcyjnie zaciera ślady, zostawia na ofiarach jedynie swój symbol - niewielki i prawie...

Nie oszukasz mnie
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Nie oszukasz mnie

Michalski zostaje oskarżony o zabójstwo... Gabrieli Sawickiej. Prokurator zniknęła z jego domu, a na miejscu znaleziono ślady jej krwi. To zatrzymanie...