Nie wygrasz ze mną

Bardzo lubię styl pisania Diany Brzezińskiej i zawsze czekam z niecierpliwością na jej kolejną książkę. "Nie wygrasz ze mną" to już trzecia część serii o losach prokurator Gabrieli Sawickiej. Jak można się było spodziewać pani prokurator wpakuje się w kłopoty, a właściwie to jeszcze nie wyszła z poprzednich tarapatów, lecz już ona tak ma, że czepiają się jej jak rzepy psiego ogona... Czy Gabi uda się oderwać od problemów?
Tym razem Gabriela już od początkowych stron w najlepszym momencie swojego życia. Trudno jej się pozbierać po akcji z Niziołem z poprzedniej części a okazuje się, że na nic zdało się zacieranie śladów przez Michalskiego. Jakimś cudem Lis zdobył nagranie, którym ją szantażuje. Sawicka nie ma teraz żadnego wyjścia, musi ulec szantażowi, chociaż po głowie snują się jej różne pomysły jak wybrnąć z tej sytuacji, która wydaje się nie mieć dobrego wyjścia.

"Nienawidziła czuć się słaba. Nikt jednak nie wiedział, jak bardzo doceniała wsparcie. Poczucie, że mimo wszystko nie jest sama i ktoś próbuje się o nią zatroszczyć, było budujące."
Przypadkiem spotyka Lisa w swojej ulubionej kawiarni. Oboje stają się zakładnikami, trzech napastników z bronią terroryzuje kilkanaście osób będących w kawiarni. Gabrieli udaje się wysłać wiadomość do kolegi, więc ma nadzieję, że wszystko skończy się dobrze. Napastnikami są młodzi ludzie, dwójka z nich wygląda na licealistów, nie zasłaniają twarzy a to już wydaje się podejrzane...
Prokurator udaje się wyjść cało z opresji, czego nie można powiedzieć o młodych napastnikach i dwójce zakładników. Na domiar złego okazuje się, że ten napad związany jest z niebezpieczną sektą działającą w Szczecinie. Celem jej działania jest eliminacja niektórych ludzi z miasta. Rozpoczyna się żmudne i trudne śledztwo, wiadomo bowiem, że napastnicy planują dalsze napady na terenie Szczecina.

"Opadła na kolana wraz z zakończeniem piosenki. Ukryła twarz w dłoniach i zaczęła płakać. Dopiero teraz poczuła, jak stres powoli z niej ulatuje. Dotarła też do niej świadomość, że mogła umrzeć."
Początek książki bardzo intrygujący, ale muszę przyznać, że im dalej, tym postać prokurator pokazana jest w coraz gorszym świetle. Sawicka zbyt mocno nagina prawo dla własnych potrzeb i popełnia czyny karalne, więc nie powinien tego robić żaden przedstawiciel prawa. Tym bardziej dla swoich ambicji.
Myślę, że nie można za wszelką cenę dostosowywać prawa dla siebie.
Czy Gabriela Sawicka pokona dręczące ją własne problemy? Jak daleko jest w stanie się posunąć w realizacji swoich celów?
Czy uda się rozwiązać zagadkę tajemniczej sekty?
Akcja książki płynie bardzo szybko, trzyma w napięciu do ostatniej strony, chociaż wydaje mi się, że akurat ta część była nieco słabsza od poprzednich.
Lecz z niecierpliwością czekam na kolejny tom, który ma się ukazać już w styczniu.
Już bym się za niego od razu wzięła, lecz się nie da...

Informacje dodatkowe o Nie wygrasz ze mną:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2022-09-28
Dodał/a opinię: Myszka77

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Nie wygrasz ze mną

Kup książkę Nie wygrasz ze mną

- Co się porobiło z tym miastem? - spytał Kudyba. - Nigdy, kurwa, nie było tak źle. - Nowy polski ład - odparła Sawicka. - Nic dodać, nic ująć.

Postrzegasz świat zerojedynkowo, żyjesz w jakiejś pieprzonej bajce. Wszystko jest czarne albo białe, i chuj, nic więcej. Moje życie jest inne.

Odejdziesz ze mną?
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Odejdziesz ze mną?

Finał bestsellerowej kryminalnej serii o duecie, w którym aż iskrzy. - Słyszałaś o seryjnym zabójcy ze Szczecina? - spytał Krystian. - Media nazwały...

Nie dopniesz swego
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Nie dopniesz swego

Prokurator Gabriela Sawicka jeszcze nie rozpakowała rzeczy w nowym gabinecie, a już wezwano ją na miejsce zbrodni: w polickim lesie znaleziono męskie przedramię...