Niechciany gość

"Niechciany gość" to pełna emocji lektura, która od początku wciąga i trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Akcja powieści rozgrywa się w Mitchell's Inn, hotelu ukrytym wśród górskich lasów z dala od głównych dróg. Jest to idealne miejsce na spokojny wypoczynek albo na romantyczny weekend, pozwalające w ciszy, z dala od miejskiego zgiełku oderwać się od natłoku codziennych spraw. I właśnie w tym celu pewnego zimowego dnia w hotelu pojawiają się goście, bohaterowie powieści.

Przyjaciółki, Gwen Delaney i Riley Shuter, poznały się na studiach dziennikarskich. Po zakończeniu nauki Gwen zaczęłą pracę w dziale komunikacji w dużej korporacji, natomiast Riley ciągnęło w świat i została korespondentką wojenną, właśnie wróciła z Afganistanu. Każda z kobiet ma własny bagaż problemów, od których postanawiają spróbować się oderwać chociaż na ten jeden weekend.

David Paley to zapracowany, drogi adwokat z najwyższej półki nowojorskiej palestry. Rzadko pozwala sobie na wypoczynek, dlatego ma zamiar wpełni wykorzystać czas w Mitchell's Inn aby naładować baterie i oderwać się od problemów.

Lauren Day i Ian Beeton to kochająca się para, która poprostu wybrała się na spokojny weekendowy wypoczynek w górskim hotelu.

Beverly i Henry Sullivan to małżeństwo z kilkuletnim stażem. Rutyna, praca, wychowywanie nastoletnich dzieciaków, nadmiar obowiązków i codzienna gonitwa, to wszystko sprawiło, że małżonkowie oddalili się od siebie. Oboje zdają sobie sprawę, że ich małżeństwo nie jest w dobrym stanie. Beverly zorganizowała wyjazd we dwoje mając nadzieję, że uda im się pokonać kryzys i naprawić swój związek.

Dana Hart i Matthew Hatchinson są bardzo zakochani, szczęśliwi i od niedawna zaręczeni. Wybrali się na romantyczny weekend aby odpocząć od natłoku przygotowań do hucznego wesela  i związanego z tym stresu.

Candice White jest samotną kobietą, która na codzień opiekuje się schorowaną matką. Mimo, że ma dwie siostry opieka nad matką spoczywa niemal wyłącznie na jej barkach. Jednak udało jej się wyjechać aby w hotelu  w ciszy popracować nad ukończeniem książki, którą właśnie pisze. Dzięki sprzyjającym warunkom Candic jest zupełnie pochłonięta pracą nad powieścią.

Wymienione osoby to wszyscy goście przebywający w hotelu, w zimowy wieczór, w który warunki atmosferyczne pogarszają się z każdą godziną. O zadowolenie i komfort wypoczynku gości dba właściciel Mitchell's Inn, James Harwood oraz jego syn Bradley. Pierwszego wieczora goście spotykaja się w holu, przy kominku, gdzie Bradley serwuje drinki, jest to niejako wieczór integracyjny. Rano okazuje się, że w hotelu nie ma prądu, szalejąca w nocy śnieżyca pozrywała linie energetyczne, a droga dojazdowa do Mitchell's Inn jest całkowicie nieprzejezdna. Hotel został odcięty od świata, bez jakiejkolwiek możliwości komunikacji. Sytuacja staje się naprawdę przerażająca, gdy okazuje się, że tej nocy zginął jeden z gości hotelu. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda na nieszczęśliwy wypadek. Jednak David, który jako prawnik miał styczność z wieloma sprawami, zauważa szczegóły, które mogą świadczyć o tym, że w hotelu nie doszło do wypadku tylko do morderstwa. Przebywającym w Mitchell's Inn nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać na możliwość skontaktowania się ze światem i wezwania pomocy. Gdy niebawem życie traci kolejna osoba, ludzie uwięzieni w hotelu zaczynaja wpadać w panikę. Wszyscy stają się wobec siebie nieufni, każdy jest podejrzany. Zaistniałe warunki są idealną okazją dla mordercy. Goście zaczynają się zastanawiać czy w hotelu nie przebywa jeszcze ktoś o kogo obecności nie wie nikt, nawet gospodarze. Z każdą godziną atmosfera gęstnieje i staje się coraz bardziej napięta. Ludzie zaczynają obrzucać się podejrzeniami. Na jaw wychodzą głęboko skrywane sekrety. Jednak wszyscy musza skupić się przede wszystkim na tym aby przetrwać do czasu, aż nadejdzie ratunek.

Shari Lapen napisała świetną powieść kryminalną, od której trudno się oderwać. Zamieć śnieżna, odcięcie od świata, panujący w hotelu mrok i czająca się z każdego kąta śmierć nadają tej historii niesamowity klimat. Napięcie i poczucie zagrożenia jest niemal namacalne. "Niechciany gość" to powieść, którą bardzo dobrze się czyta. Intryguje i wciąga od samego początku. Zakończenie jest dość ciekawe i zaskakujące. Książka naprawdę warta polecenia.

Informacje dodatkowe o Niechciany gość :

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2018-11-20
Tytuł oryginału: An Unwanted Guest
Dodał/a opinię: monia89

Zobacz opinie o książce Niechciany gość

Kup książkę Niechciany gość

Nieznajoma w domu
Shari Lapena0
Okładka ksiązki - Nieznajoma w domu

Teraźniejszość, której nie pamiętasz. Przeszłość, która nie da ci spokoju. Karen i Tom są szczęśliwi. Mają uroczy dom w północnej części stanu Nowy...

Para zza ściany
Shari Lapena0
Okładka ksiązki - Para zza ściany

Shari Lapena - Para zza ściany Komu zaufasz, jeśli nie możesz zaufać najbliższym... MIĘDZYNARODOWY BESTSELLER ,,Najgłośniejszy thriller 2016 roku"...