Niemożliwe załatwiam od ręki, czyli Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów

Póki żyjemy zaczynanie wszystkiego od zera jest naturalnym kołem życia. (s. 32) Życie w dzisiejszych czasach do łatwych nie należy. Trzeba się czasem dobrze nagimnastykować, by wszystkiemu podołać. Żyjemy w dwuwymiarowym świecie (świat realny i wirtualny), jesteśmy zaganiani, łapiemy kilka srok za ogon i potem okazuje się, że one nam uciekają. Do tego dochodzi odgórna presja ze strony ludzi nas otaczających w danej chwili - musimy sprostać wyzwaniu i być nieomylni, wręcz idealni oraz brać odpowiedzialność za swe czyny. I z tym wiąże się stres i pogrążanie się w świecie pozorów, fałszywym świecie. Taka jest natura człowieka, że uczy się na błędach swoich, czasem cudzych, że musi dokonywać wyborów, bo przecież... Życie to sztuka wyborów. (s. 35) William Gruff w swej książce ,,Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów" uświadamia czytelnikowi, pokazuje mu, jak niemożliwe może stać się możliwe i to w dość prosty sposób. Autor sprowadza trudne życiowe decyzje do parteru, tzn. do spraw banalnych. Liczy na to, iż czytelnik zrozumie, że podejmowanie decyzji, najważniejszych wyborów w życiu wcale nie musi być aż tak trudne, a wręcz przeciwnie! Krok po kroku, bazując na własnym, bogatym doświadczeniu życiowym oraz wyciągając wnioski z obserwacji świata autor pokazuje, jak rozwiązywać wszelkie problemy. W dodatku w sposób prosty i szybki, niezależnie od różnych czynników. Świata się nie zmieni, ale siebie można. Tylko trzeba pamiętać o jednym na dobry początek - nie działać instynktownie, lecz rozważyć wszystko na spokojnie, przynajmniej przez jeden dzień. Dlaczego tak? To Twoje życie i Twój czas. Jeśli podejmiesz zły wybór, to zapłacisz nie pieniędzmi, a czasem. (s. 42) Spodobało mi się podejście autora do swego życia. Uczył się na błędach, korzystał z doświadczeń innych, podejmował decyzje różne, różniste, uważnie obserwował świat i ludzi oraz korzystał z nadarzających się okazji. Okazało się, że dla Willliama Gruffa honor liczy ponad pieniądze, bowiem honoru nikt mu nie zabierze, zaś pieniądze przychodzą i odchodzą. Święta prawda! W dodatku, jak sam humorystycznie to ujął, schował swe ego do butów i to tak, żeby nie wystawało. To naprawdę ważne w codziennym życiu wśród ludzi. W dodatku zauważa, iż... Większość problemów powstaje w głowach ludzi. (s. 5) W swym poradniku William Gruff przede wszystkim praktycznie podchodzi do zagadnienia. Uzmysławia czytelnikowi w przystępny sposób, jak można łatwo działać i osiągnąć zamierzone cele. Tu nie chodzi o motywację do działania, bo ta dość szybko mija, zwykle po kilku dniach. Autor ma na celu dotrzeć do świadomości czytelnika z przesłaniem, że: Życie nie jest takie trudne, jak mu się czasami wydaje. (s. 6) ,,Niemożliwe załatwiam od ręki" to niewielki poradnik z 'lekką' okładka, okraszony kilkoma zabawnymi ilustracjami; to zbiór porad i prostych zasad, które autor sam wypracował, a które zawarł w sześciu rozdziałach i podsumował w siódmym. Często na końcu rozdziałów przypomina czytelnikowi, do którego cały czas zwraca się bezpośrednio, ale z szacunkiem: Pamiętaj: im wolniej się uczysz, tym szybciej zostaniesz w tym mistrzem. (s.15) Autor daje narzędzia, ale pracować nimi musicie sami, aby rozwiązać swe wszystkie problem, świadomie podejmować decyzje, nieustannie pracować nad sobą i stawać czoła codziennym problemom. Pamiętajcie: Najprostsze rozwiązania są najlepsze. (s. 13) Jak należy postępować każdego dnia swojego życia wg Williama Gruffa? Brać z niego tyle, ile się uniesie!

Informacje dodatkowe o Niemożliwe załatwiam od ręki, czyli Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2016-09-09
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7900-523-9
Dodał/a opinię: martucha180

Zobacz opinie o książce Niemożliwe załatwiam od ręki, czyli Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów

Kup książkę Niemożliwe załatwiam od ręki, czyli Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów