Niepokorna księżniczka

Przychodzę dziś do wąż z trzecią częścią cyklu #kingdomofmartagon autorstwa @ewelina.nawara @malgorzatafalkowska

"Niepokorna księżniczka" to historia Jasminy, zbuntowanej i charakternej księżniczki, i Masona, przyjaciela i ochroniarza księcia Williama, głównego bohatera pierwszej części.
Ciężko jest mówić tylko o jednej części jeżeli ma się w głowie wszystkie trzy.
Więc zacznę o tego, że trzecią część tej serii uważam za najbardziej udaną. Nie wiem czy autorki przy trzeciej nabrały większej wprawy czy ogólnie zakończenia mają to do siebie, że dopinają całość i przyjmujemy je z większym entuzjazmem. Może też połączenie tych dwóch elementow dało taki efekt.
W każdym razie, gratuluję!
Drogie Autorki, Ewelino, Małgosiu, cieszę się, że przy trzeciej części udało wam się trochę zwolnić i zbudować większe napięcie. W poprzednich właśnie tego elementu mi brakowało.
Uważam też, że bohaterowie trzeciej części są najbardziej spójni i najlepiej wykreowani. W porównaniu do Simona-Bestii, który moim skromnym zdaniem, nie do końca Bestią był, przy trzeciej części nie mam do czego się przyczepić. Wszystko grało.
Jasmina miała w sobie tę iskrę, bunt, siłę, bezpośredniość, która była do jej roli przypisana i to było odczuwalne. Dużym atutem były też teksty Jasminy, absolutnie bezbłędne. Uśmiałam się do łez.
Polubiłam też Masona, i może trochę bardziej tego okładkowego 🙈 bo przypomina mi Erica Dane'a (czyli doktora Marka Sloana z Chirurgów 😍), ale tego ułożonego, oddanego i szaleńczo przystojnego też. Doskonale pasował do naszej bohaterki na zasadzie przeciwieństwa charakterów.
Dużym atutem całej tej serii są aktualne problemy społeczne i ogromnie się cieszę, że zostały poruszone.
Podsumowując, całość kupuję 😊
Tak jak wspomniałam, jestem fanką happy endów, również ilość bajkowej słodyczy zaserwowanej przez autorki była dla mnie w sam raz.
Kochani, pamiętajcie też, że najważniejszy w bajkach jest morał. To nie tylko piękna opowiastka, ale też przesłanie. Jeżeli je zrozumieliście, ta bajka była dla was, jeżeli nie, może to nie był ten czas...

Informacje dodatkowe o Niepokorna księżniczka:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-02-02
ISBN: 9788328720343
Dodał/a opinię: Anastasiya Adryan

Tagi: Romans współczesny bóg

Zobacz opinie o książce Niepokorna księżniczka

Kup książkę Niepokorna księżniczka

Gorzej być (nie) może
Małgorzata Falkowska0
Okładka ksiązki - Gorzej być (nie) może

Kontynuacja przygód sześciu zwariowanych przyjaciółek, bohaterek książki "Mąż potrzebny na już." Życie Zosi wydaje się wręcz idealne. Bogata dziedziczka...

To nie jest twoje dziecko
Małgorzata Falkowska0
Okładka ksiązki - To nie jest twoje dziecko

Jak wysoka może być cena macierzyństwa? Troje bohaterów: dobrze sytuowane małżeństwo, Anna i Paweł, oraz studentka Michalina, podejmuje brzemienną...