Niepowstrzymani. Jak przejęliśmy władzę nad światem

Tom 1 cyklu Niepowstrzymani

PREMIERA 28.09.2022r.

„Supermoc to (…) nasza zdolność do wymyślania fikcji, czyli rzeczy, których tak naprawdę nie ma, do snucia najprzeróżniejszych zmyślonych opowieści. Jesteśmy jedynymi zwierzętami, które potrafią wymyślać legendy, bajki i mity – i w nie wierzyć.”

Bohaterem książki jest homo sapiens, czyli człowiek rozumny, czyli ja i Ty. Istota, która rządzi Ziemią  na każdej szerokości geograficznej.

Książka ukazuje jak wielką „supermoc” posiada ludzkość.

Czytelnik dowie się z niej:

- do czego prowadzi wymyślanie fikcji i współpraca w dużych grupach,

- co ogień ma wspólnego z żołądkiem,

- co można wyczytać z gry w piłkę,

- w jaką bajkę uwierzyło najwięcej ludzi,

- ile lat liczy sobie odnaleziony, kobiecy palec…

oraz pozna m.in. Wielkiego Ducha Lwa.

A to wszystko jest możliwe tylko wtedy, gdy zdecydujesz się wyruszyć śladami pradawnych ludzi, którzy tysiące lat temu opuścili Afrykę.

Książka przeniosła mnie w czasie. Czytając ją przekonałam się jak bardzo niebezpieczna jest nasza „supermoc”, umiejętność tworzenia opowieści oraz jaką potęgą jest współdziałanie. Dowiedziałam się, że człowiek zawładnął światem dzięki m.in. temu, że stworzył zasady, które przestrzegał. Uświadomiła mi ona również, że niestety, nasze pojawienie się na nowych lądach sprawiło, że wymarło wiele innych gatunków, np. mamuty. Nauczyła mnie, że inne gatunki trzeba chronić, bo nie wolno popełnić tego błędu. Każdy organizm ma swoje miejsce na ziemi i nawet niewielka zmiana, niesie za sobą nieprzewidywalne skutki dla przyrody i dla nas – ludzi.

„(…) drobne zmiany się kumulują i stają się bardzo dużymi zmianami.”

Książka niesie przesłanie, abyśmy zastanowili się do jakich tragedii w przyszłości mogą doprowadzić podejmowane dziś decyzje. Zacznijmy być za nie odpowiedzialni.

Autor, opierając się na dowodach, czyli znaleziskach archeologicznych, w obrazowy sposób, opowiedział o tym, jak przebiegał rozwój człowieka od zbieractwa, poprzez rolnictwo, do czasów współczesnych oraz jak zdobywał on władzę na nowych terenach. Bardzo żałuje on, że z pozostałości tych niewiele można wywnioskować o stosunkach społecznych i wierzeniach ludzi z epoki kamienia.

„Dowody to coś, czego nie trzeba sobie wyobrażać, bo można je zobaczyć, można ich dotknąć i posmakować.”

Książka została napisana zrozumiałym językiem, a ilustracje idealnie uzupełniają tekst.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak potężna i niebezpieczna jest nasza „supermoc” musisz przeczytać tę książkę.

Choć ukaże się ona końcem września już dziś Wam ją gorąco polecam.

Informacje dodatkowe o Niepowstrzymani. Jak przejęliśmy władzę nad światem:

Kup książkę Niepowstrzymani. Jak przejęliśmy władzę nad światem

Homo Deus. Krótka historia jutra
Yuval Noah Harari0
Okładka ksiązki - Homo Deus. Krótka historia jutra

Światowy bestseller. Nowa książka najbardziej inspirującego myśliciela XXI wieku. Tak będzie wyglądała nasza przyszłość! Yuval Noah Harari w słynnej...

21 lekcji na XXI wiek
Yuval Noah Harari0
Okładka ksiązki - 21 lekcji na XXI wiek

Jakie wyzwania stawia przed ludzkością teraźniejszość? Nowa książka autora światowych bestsellerów Sapiens i Homo deus. Krótka historia jutra. ...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;