Niewybaczalne

Każdy z nas ma takie książki, z którymi zostaje na dłużej i wraca do nich myślami. Tak jest u mnie w przypadku "Niewybaczalne" Izabeli Janiszewskiej. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale mogę śmiało powiedzieć, że nie ostatnie.

🔪Kłamstwo ma krótkie nogi, prędzej czy później ujrzy światło dzienne. Zuzanna przekonana, że jej matka zmarła wiele lat temu, żyje z dnia na dzień. Gdy umiera jej ojciec, odkrywa druzgocącą prawdę, okazuje się, że jej przeszłości była zgrabnie skrojoną mistyfikacją. Odkrywa listy od matki. Kobieta była pacjentką ośrodka dla psychicznie chorych. Wkrótce dziewczyna dowiaduje się, że matka popełniła samobójstwo. Zuza próbuje rozwikłać zagadkę. Wszystkie przesłanki wskazują, że coś jest nie tak ze śmiercią mamy, a źródło problem wybija ćwierć wieku wcześniej. Dziewczyna postanawia wrócić w rodzinne strony. Chce dotrzeć do świadków tamtych wydarzeń, by poznać prawdę.
🔪W 1990 roku, w centrum handlowym Kubuś znika z oczu mamy. Nikt niczego nie zauważył, nikt nie wie gdzie jest chłopiec. Cała społeczność szuka dziecka. W tym czasie wpływa zgłoszenie o zaginięciu kolejnych dzieci Emila i Piotrka. Zostają odnalezione zwłoki dzieci. Rozpoczyna się śledztwo, ale nie przynosi rezultatów, ktoś ewidentnie chce szybko zamknąć sprawę.
🔪Zuza odkrywa, że nikt nie chce wracać pamięcią do tamtych wydarzeń, panuje zmowa milczenia, dziewczyna otrzymuje pogróżki aby odpuścić i nie grzebać w starej sprawie.
🔪Świetny thriller, skrojony na miarę, efektowny i wciągający. Intryga gmatwa się, kłamstwo podpierane kolejnym kłamstwem, szybka fabuła rozgrywająca się w dwóch ramach czasowych nadaje atrakcyjności opowieści. Podrzucanie fałszywych tropów, niedomówienia, tajemnicze zachowanie bohaterów sprawiają, że historia jest ciekawa i wciągająca.
🔪Cała paleta wielobarwnych postaci, tajemnice, półprawdy i przymykanie oczu na fakty, kreacja mordercy dodają charakteru powieści. Próby zrozumienia motywacji i sensu morderstwa przykuły mnie do tej pozycji na kilka dni. Czy istnieje jakaś wybaczalna zbrodna? Zdecydowanie nie.
🔪gorąco polecam 🔪

Informacje dodatkowe o Niewybaczalne:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2021-12-13
Dodał/a opinię: meridaikniga

Zobacz opinie o książce Niewybaczalne

Kup książkę Niewybaczalne

Każdy wokół mnie uczestniczył w tamtych wydarzeniach, co tylko wzmagało myśli o zmowie milczenia.

Co za ironia, że gdy bezsenność odpuściła, dopadła mnie rzeczywistość.

Ludzie z mgły
Izabela Janiszewska0
Okładka ksiązki - Ludzie z mgły

NIE KAŻDY, KTO ZBŁĄDZIŁ WE MGLE,ODNAJDZIE DROGĘ DO DOMU. Kiedy dziewiętnastoletnia Alicja Jarosz znika w mglisty poranek, na mieszkańców Sinic pada strach...