Nostalgia anioła

"Nostalgia anioła" Alice Sebold
Zimowego popołudnia czternastoletnia Susie Salomon podczas powrotu ze szkoły do domu, zostaje brutalnie zgwałcona, a następnie zamordowana przez sąsiada George'a Harveya; jej poćwiartowane ciało nigdy nie zostało odnalezione. Susie trafia do nieba, skąd może obserwować swoją rodzinę ich zmagania się z jej stratą, ich cierpienie i tęsknotę. Obserwuj ich wszystkich: mamę która ucieka od rodziny, tatę który jest bardzo zagubiony i przytłoczony tym wszystkim, siostrę która musi żyć z piętnem ,,siostra tej zamordowanej dziewczyny,,, małego braciszka który jest na tyle mały że nie rozumie co się stało i dlaczego nie ma jego siostry, chłopaka i przyjaciół. Obserwuje też swojego mordercę, jego poczynania w zacieraniu za sobą śladów. Przez cały czas marzy aby choć na chwilę wrócić na ziemię. Musi pogodzić się z tym, że rodzina i przyjaciele muszą o niej zapomnieć aby żyć dalej, bez niej.
Już od pierwszych stron dowiadujemy co się stało i jak, emocji co nie miara zwłaszcza że czasem ma się wrażenie jakby samemu było się częścią tej opowieści.
Książka szybko się czyta, koniecznie chce się poznać zakończenie tej opowieści. Jeden z fragmentów bym z tej powieści wyrzuciła ale może wy odniesiecie inne wrażenie.
Na pewno polecam do przeczytania dlatego, że historia Susie jest historią obok której nie można przejść obojętnie.

Informacje dodatkowe o Nostalgia anioła:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2009-11-15
ISBN: 83-7359-100-1
Tytuł oryginału: angielski
Język oryginału: The Lovely Bones
Tłumaczenie: Hanna Szajowska
Dodał/a opinię: Aneta Jarzębska

Zobacz opinie o książce Nostalgia anioła

Kup książkę Nostalgia anioła