Nowy początek

Tom 3 cyklu Lwowska Odyseja

Cześć,

Lubicie tematykę wojenną??
Dziś chciałabym Wam polecić trzecią część z cyklu „Lwowska odyseja” pt. „Lwowska odyseja. Nowy początek” @magdalenakawka. Jeśli nie czytaliście poprzednich części, żaden problem, można czytać je oddzielnie.
Jest to powieść, która od samego początku bardzo mocno łapie za serce. Opowiada o przesiedleńcach oraz ich podróży na zachód zaraz po wojnie. Tym samym przenosimy się w czasie do czasów powojennych, gdzie samotność i lęk towarzyszył chyba każdemu człowiekowi.

Autorka nie unika trudnych tematów, pokazuje strach i trudną rzeczywistość ludzi. Tęsknotę, za ludźmi, których straciło się podczas wojny. To powieść, które bardzo mocno wpłynęła na mnie emocjonalnie, cały czas zastanawiałam się, jak musieli czuć się Ci ludzie, w jakim stanie musieli być i ile musieli znieść. Tematyka wojenna bardzo mocno mnie zawsze porusza.

Książka opowiada o rodzinie Lindnerów, którzy za namową syna przesiedlając ze Lwowa się na zachód. Marianna i Gustaw oraz ich dzieci poszukują nowego domu. Tam czekają na nich nie tylko dobre momenty, również niemiłe niespodzianki. Wcale nie łatwo odbudowac wszystko od nowa.

Magdalena Kawka pokazuje, że koniec wojny nie przynosi ulgi i wytchnienia a życie nie zmienia się od razu. Skłania czytelnika do przemyśleń i docenienia tego co ma. Bardzo polecam Wam tą książkę ja na pewno wrócę do dwóch poprzednich części

Informacje dodatkowe o Nowy początek:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-12-31
Dodał/a opinię: Edyta Osińska

Tagi: Romans historyczny

Zobacz opinie o książce Nowy początek

Kup książkę Nowy początek

Alicja w krainie konieczności
Magdalena Kawka0
Okładka ksiązki - Alicja w krainie konieczności

Dwie siostry, miłość, zdrada. Czy tak jak u Mickiewicza? Nowe perspektywy, trudne wybory, dążenie do szczęścia za wszelką cenę i ich konsekwencje. Czy...

Sztuka latania
Magdalena Kawka0
Okładka ksiązki - Sztuka latania

Od kiedy tak naprawdę zaczyna się dojrzałość? Czy wtedy, gdy dumni odbieramy dowód osobisty? A może wtedy, gdy wreszcie zyskujemy pewność, że nasze wybory...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;