Oblicze gangstera

Książka to kolejny tom a właściwie drugi serii bracia Tarasow. Jednocześnie jest poniekąd kontynuacją serii gangsterzy Anny Wolf. Muszę przyznać, że autorka zaskakuje nas coraz bardziej. Sieć intryg i powiązań robi się coraz bardziej zagmatwana i coraz więcej tajemnic wychodzi na jaw.

Kirił to młody mężczyzna, który wraca po kilkuletniej nieobecności wraca wschód. Cudem uniknął śmierci obiecał sobie, że ten, który go "zabił" umrze z jego ręki. Nie pamięta wszystkiego ale na tyle dużo by pragnąc zemsty. Gdy okazuje się, że jego ukochana znika próbuje ją odnaleźć. Trafia po jej śladach do Nowego Yorku. Tu tez mieszka jego brat, z którym łączy go jego ojciec. Czy uda mu się odnaleźć Raisę? Czy on i Dmitrij Tarasow są braćmi?

Raisa to młoda dziewczyna, która czekała na Kiriła. Obiecał jej, że po nią wróci. Kiedy zostaje porwana ma tylko nadziej, że jakimś cudem ja odnajdzie. Raisa wcześnie straciła rodziców. Wie tylko tyle o sobie , że jest amerykanka ale nie bardzo wie czemu znalazła się w Rosji. Jedyna jej rodziną jej brat ojca, ale nie wi czemu nie zjawił się po nią. Kiedy udaje jej się uciec trafia  przypadkiem do rodzinny Tarasow. Tu tez odnajduje ja Kirił.  Raisa przy pomocy dziewczyn chce odszukać wuja. Tylko prawa, jaką o nim odkryje nie będzie dla niej łaskawa. Kim jest jej wuj?

Fabuła świetnie przemyślana, mamy tu sporo typowych dla braci Tarasow odzywek i specyficznego poczucia humoru. Oprócz tego dostajemy pełną dawkę intryg, tajemnic, wzajemnych powiązań, układów. Autorka coraz bardziej rozbudowuje nam siatkę naszej rodzinki. Oprócz tego, co zaserwowali nam panowie, mamy tu także panie, które jak zwykle nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu. Jak dołożymy do tego wybuchową mieszankę nowego rosnącego pokolenia Tarasow w postaci dzieci Aleksieja i Antona robi się coraz zabawniej.

Postacie świetnie wykreowane. Rozdziały dobrze napisane i wieloosobowo. Mamy tu nie tylko rozdziały z punktu widzenia Raisy czy Kiriła, ale i pozostałych bohaterów. Nie tylko mężczyzn ale i kobiet. Każdy z nich dokłada cegiełkę w stworzeniu tej historii. Siatka intryg także się rozrasta. Na jaw wychodzą nowe fakty, i to coraz bardziej gmatwa rodzince wszystko. Autorka nie byłaby sobą , gdyby nie pokazał siły miłości oraz tego, że ta rodzina nie pozwoli nikogo z jej członków skrzywdzić. Bez względu czy weszli do "rodziny" poprzez więzy krwi, małżeństwo czy rodzinne powiązania.  W dodatku pojawia się wróg, który jeszcze namiesza. Pojawia się tez nowe fakty i kłopoty. Autorka na sam koniec jak zwykle zostawiła nas z jedna wielką niewiadomą. Będzie tom trzeci? To raczej pewne tylko kto będzie w nim bohaterem?  Polecam

Informacje dodatkowe o Oblicze gangstera:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-11-09
Dodał/a opinię: lalkabloguje

Tagi: Romans erotyczny

Zobacz opinie o książce Oblicze gangstera

Kup książkę Oblicze gangstera

Barbarzyńca
Anna Wolf0
Okładka ksiązki - Barbarzyńca

Wciągający średniowieczny romans autorstwa Anny Wolf.   Horda Sasów pod dowództwem cieszącego się mroczną sławą Lothara najeżdża Brytanię. Żądni ziemi...

Ocalenie gangstera
Anna Wolf0
Okładka ksiązki - Ocalenie gangstera

Drewniana chata otoczona lasem, z dala od cywilizacji... Rea Renado nie ma pojęcia, gdzie jest i dlaczego znalazła się w tym miejscu. Wie tylko tyle, że...