Ocalić siebie

🌸 „𝓞𝓬𝓪𝓵𝓲ć 𝓼𝓲𝓮𝓫𝓲𝓮” 𝓚𝓪𝓽𝓪𝓻𝔃𝔂𝓷𝓪 𝓙𝓪𝓷𝓾𝓼🌸

Poruszająca opowieść o życiu, miłości i niezwykle trudnych, życiowych wyborach.

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Życie potrafi zaskakiwać i niestety często bywa tak, że nasze oczekiwania znacznie różnią się od tego, co sobie wymarzyliśmy. Nie wszystko układa się tak, jak byśmy tego chcieli i naszym jedynym zadaniem w takiej sytuacji jest się do tego dostosować lub spróbować w jakiś sposób zmienić to, co przygotował dla nas los.

Hanię życie zdążyło już doświadczyć w najgorszy z możliwych sposób. Straciła ukochaną osobę. Takie wydarzenia zawsze zostawiają ślad w naszym sercu i sprawiają, że ciężko odnaleźć się w rzeczywistości. Mimo młodego wieku Hania musi pogodzić się z żałobą i zdecydować jak pokierować swoje życie. Na jej drodze pojawia się trzech mężczyzn : Ksawery, Jerzy i Piotr.

Czy mimo różnych przeciwności losu uda im się odkryć własną wspólną drogę, odnaleźć spokój i zbudować razem przyszłość?

Do mnie morał tej powieści naprawdę mocno trafił i pozwolił mi nawet na chwilę zastanowić  się nad własnym życiem i własnymi wyborami, które niekiedy okazują się być złym posunięciem. Jednak takie jest życie, nigdy nie wiemy co czeka nas za zakrętem. Ta historia dobitnie uświadamia, jak życie potrafi dać w kość odbierając nadzieję na lepsze jutro. Jednak siłą takich sytuacji jest chęć podniesienia się z upadku i odnalezienia własnego szczęścia na nowo. Właśnie to definiuje głównych bohaterów tej powieści. Mówi się, że czas leczy rany. Jednak nie zawsze tak jest. Czasami potrzebujemy drugiej osoby, która pomoże nam podnieść się z upadku.

Pani Katarzyna stworzyła mądrą, pełną emocji historie, która wzruszy nawet najtwardsze serce. Uzmysławia, że każdy z nas ma w sobie tę siłę by podnieść z każdej, nawet najgorszej sytuacji. wręcz przepełniona jest skrajnymi emocjami, które odczuwamy wraz z bohaterami. To tak emocjonalnie napisana powieść, że nie sposób odłożyć jej na bok, dopóki nie pozna się zakończenia. Postaci wykreowane przez autorkę byli niezwykle, co się rzadko zdarza - realni, więc czytelnik z łatwością może się z nimi zaprzyjaźnić. Śledzimy całą ich ścieżkę, ich zmagania z trudnymi sytuacjami. Przez cały ten czas mocno im kibicowałam, a i zdarzały się takie momenty, że kompletnie nie potrafiłam zrozumieć ich zachowania. Często ich zachowanie było irracjonalne i bezmyślne, ale autorka chciała pokazać, że właśnie tacy jesteśmy i często działamy bez zastanowienia.

Mądra. Życiowa. Emocjonująca. Taka właśnie jest najnowsza powieść Katarzyny Janus „Ocalić siebie”. ❤

Informacje dodatkowe o Ocalić siebie:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2024-03-06
Dodał/a opinię: Małgosia Szydlak

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Ocalić siebie

Kup książkę Ocalić siebie

Przystanek Toskania
Katarzyna Janus0
Okładka ksiązki - Przystanek Toskania

Kiedy Julię niespodziewanie porzuca mąż, wydaje się, że nic dobrego już jej w życiu nie czeka. Jednak coś się kończy zazwyczaj po to, aby mogło się zacząć...

Opowiedz mi swoją historię
Katarzyna Janus0
Okładka ksiązki - Opowiedz mi swoją historię

LOSY LUDZKIE, CZASAMI NAJBARDZIEJ ZASKAKUJĄCE I DRAMATYCZNE, POTRAFIĄ JEDNAK MIEĆ SZCZĘŚLIWY FINAŁ, PODOBNIE JAK POPLĄTANE WSTĄŻKI MOŻNA ROZPLĄTAĆ I UŁOŻYĆ...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;