Odnajdę cię

💚 „𝓞𝓭𝓷𝓪𝓳𝓭ę 𝓬𝓲ę” 𝓐𝓰𝓷𝓲𝓮𝓼𝔃𝓴𝓪 𝓞𝓵𝓮𝓳𝓷𝓲𝓴💚

Czy w świecie ogarniętym wojną może przetrwać coś tak kruchego jak pierwsza miłość?

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Od zawsze, gdy czytam książki o tematyce wojennej nasuwają mi się rozmyślania, o tym jak ci ludzie zdołali przetrwać czasy wojny i obozów koncentracyjnych. Jak odnaleźli się w świecie, gdzie nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie im zginąć. Jak odnaleźli nadzieje na lepsze jutro? I przede wszystkim jak mieli siłę, by to wszystko przetrwać.

Po lekturze tej książki w mojej głowie kłębią się miliony myśli, lecz nie potrafię ubrać w piękne słowa tego, co pragnę wyrazić w opisaniu niezwykłości tej historii. Autorka w swojej książce „Odnajdę cię” umieściła dużo scen, które łamały mi serce. Zrzuciła na bohaterów mnóstwo cierpienia i tragizmu.

„Odnajdę cię” to trzeci tom z serii. Wojna trwa. Hitler sieje spustoszenie, każdy się boi o swoje życie, każdy na swój sposób próbuje przeżyć. I w tym wszystkim ONI - Katrin i Peter - kochankowie z Dolnych Łużyc próbują się odnaleźć wśród tych tragicznych wydarzeń. Zakochani nie wiedzą, że los skrzyżował ich drogi, jednak wojna tak ich zmieniła, że się nie poznali. Rownolegle służący w Wehrmachcie Rudi przeżywa załamanie nerwowe, a Marlena podąży ścieżką, której gorzko pożałuje.

📚 Co przyniesie koniec wojny? Kto zapłaci najwyższą cenę, a komu uda się przeżyć? Czy miłość przetrwa wieloletnią rozłąkę? I czy marzenie o powrocie do domu ma szansę się spełnić?📚

Historia jest w tematyce wojennej, często łamie serce i wywołuje łzy. Przeżywałam wraz z bohaterami ich rozterki i trudne wybory życiowe. Książka porusza najbardziej niepożądane odczucia, takie jak tęsknota, nienawiść. Taka nienawiść, która popycha człowieka do najgorszych czynów.  Jak dla mnie to po prostu dobra powieść obyczajowo-historyczna. Jest lekko dramatycznie, jest akcja, jest chwila wzruszenia. Zawiera wszystko co powinna zawierać taka powieść.

„Odnajdę cię” to książka, która pomimo tylu trudnych wydarzeń na koniec niesie ukojenie. Przez całą książkę czytelnik wraz z bohaterami przeżywa ich ciężką sytuacje życiową. Jestem pod ogromnym wrażeniem jak autorka potrafi bardzo emocjonalnie pisać. Każda strona przesycona jest niezwykłymi emocjami, które wylewają się wprost do naszego serca. Poruszyła mnie ta historia do głębi i zawładnęła moim sercem. Długo o niej nie zapomnę!

Informacje dodatkowe o Odnajdę cię:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2024-04-10
Dodał/a opinię: Małgosia Szydlak

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Odnajdę cię

Kup książkę Odnajdę cię

Szczypta nadziei
Agnieszka Olejnik0
Okładka ksiązki - Szczypta nadziei

Daj się uwieść niespiesznemu rytmowi życia w cichym miasteczku Miłosna. Zapraszamy do pięknego dworku w stylu angielskim. Odpocznij w miękkim fotelu...

Ava i Tim. Droga na północ
Agnieszka Olejnik0
Okładka ksiązki - Ava i Tim. Droga na północ

Czy uwierzysz, gdy ktoś powie ci, że magia może zmienić twoje życie? Albo że twoim najlepszym przyjacielem zostanie nierozgarnięty potwór, który miał zamiar...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;