Odnowa. Zmień nawyki i zacznij żyć po swojemu

„Odnowa. Zmień nawyki i zacznij żyć po swojemu” dr Sophie Mort to moje pierwsze spotkanie z tą cudowną osobą. Dr Soph, która jest psycholożką kliniczną z wieloletnim doświadczeniem, podpowiada w swojej książce w sposób niezwykle przejrzysty, jak w niezwykle prosty sposób, można zacząć robić coś dla siebie i zmienić swoje życie.
Książka została podzielona na pięć części, gdzie w każdej z nich autorka przybliża nam inne zagadnienie. Nawyki, heurystyki, autosabotaż, trójkąt dramatyczny oraz historia. Dodatkowo w książce znajdziemy wyeksponowane porady, które są najbardziej istotne w istocie wniesienia w swoje życie zmian. W dalszej części książki znajdziemy wspaniałe podpowiedzi, jak możemy zwalczyć swój lęk, który ciągle nam towarzyszy.
Gdy po raz setny obiecujemy sobie wprowadzenie w nasze życie zmian, nowy początek i nowe postanowienia, powielając już schematy, których nie udało się wdrożyć kiedyś, to ta książka zdecydowanie jest dla nas! Autorka podkreśla również „Owszem, z wiekiem proces adaptacji zwalnia – ani ty, ani ja już nigdy nie będziemy przyswajać zagadnień tak szybko, jak w dzieciństwie lub wieku nastoletnim”, ale podkreśla również, że nigdy nie należy się podawać. „Niezależnie od tego, kim jesteś, możesz się zmienić… jeśli tylko chcesz”. Zawsze jest odpowiedni moment, aby zawalczyć o siebie, o swoje marzenia i zacząć się realizować, czy to w życiu zawodowym, czy prywatnym, czy jako matka, żona, czy kobieta!
„Czy biczujesz się w przekonaniu, że większość ludzi żyje na własnych zasadach, że lecą jak strzała w linii prostej od świadomych decyzji przez działania do celu, podczas gdy
ty czujesz się jak rzeka – meandrująca to tu, to tam – albo, co gorsza, jakbyś balansował na krawędzi wodnego wiru, który w każdej chwili może cię wciągnąć w kipiel?” Bo czy nie każda z nas ciągle sobie powtarza: od poniedziałku przechodzę na dietę! Od nowego roku zaczynam ćwiczyć! Od dzisiaj systematycznie będę sprzątała! Od przyszłego tygodnia raz w tygodniu poświęcam sobie, chociaż godzinę tylko dla siebie! Ciągle powtarzamy, że od kiedyś, ale nigdy nie możemy zbyt długo w naszych postanowieniach wytrwać! Ta książka to skarbnica wiedzy, jak zacząć wreszcie myśleć o sobie, jak wyrobić w sobie systematyczność i przestać ciągle stawiać na piedestale innych, kosztem samego siebie!
„Wiedza to moc, lecz właśnie działania czynią silnym”, co jest wspaniałym podsumowaniem książki, która może w niezwykle przyjemny sposób pomóc Ci zmienić myślenie, wdrożyć w życie działanie, które zdecydowanie je ułatwią i które sprawią, że staniesz się dla siebie ważna!
Dzięki tej książce uświadomisz sobie, czego w życiu pragniesz, co robisz źle, i które z działań są powodem tego, że nie możesz osiągnąć wyznaczonych sobie celów!
To wspaniała książka, niezwykle mądrej kobiety, która w sposób bardzo przystępny dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami, poradami i skutecznymi metodami, pozwalającym na zmianę swojego życia! Ja tym tytułem jestem bardzo zachwycona i zdecydowanie zamierzam jeszcze wielokrotnie do niego wracać!

Informacje dodatkowe o Odnowa. Zmień nawyki i zacznij żyć po swojemu:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2024-03-13
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: (Un)stuck. Five Ways to Break Bad Habits and Get Out of Your Own Way
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Odnowa. Zmień nawyki i zacznij żyć po swojemu

Kup książkę Odnowa. Zmień nawyki i zacznij żyć po swojemu

CZUŁOŚĆ. Poradnik pozytywnego egoizmu
Sophie Mort0
Okładka ksiązki - CZUŁOŚĆ. Poradnik pozytywnego egoizmu

Guru terapii odkrywa, co nas kształtuje, dlaczego to ważne, oraz podpowiada praktyczne sposoby na szczęśliwsze życie. Czy wiecie, w jaki sposób wasze...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis