Odwet. Zemsta ważniejsza niż życie

Minął już prawie miesiąc od premiery książki "Odwet. Zemsta ważniejsza niż życie" autorstwa Darcy Trigovise.
Mieliście już okazję przeczytać?

Trzymając w rękach tę książkę nie wiedziałam tak naprawdę czego mam się spodziewać. Co dostałam? Porywającą historię z bohaterami, których pokochałam, ze świetnymi tekstami, zapierająca dech w piersiach akcją i oczywiście przesłaniem.
Autorka zestawia dwa silne charaktery: niepokornego wojownika Corneliusa z nie mniej waleczną i rezolutną Arianą. Mężczyzna żyje chęcią zemsty na osobach, przez które niesłusznie odbył karę dziesięciu lat więzienia. Życie dziewczyny również nie było usłane różami. Przeżyła koszmar mieszkając z partnerem-oprawcą, poświęciła siebie ze względu na dobro dzieci.
Od momentu, kiedy ta dwójka się spotyka, zaczyna się między nimi prawdziwa walka.
Krzywdzą się przede wszystkim słowem, wyrzucając z siebie gorycz i frustrację. Ale też iskrzy, i to jak. Namiętność i nienawiść czuć w powietrzu.
Czy Ariana, która doznała krzywdy od mężczyzny, będzie w stanie na nowo zaufać? Czy Cornelius opetany chęcią odwetu zrozumie co w życiu jest ważne?
Jest to historia o wielu warstwach z cudownie wykreowanymi bohaterami przez którą się dosłownie płynęło. W niej żadne słowo nie było przypadkowe, tylko doskonale dobrane i wyważone. Czytało się szybko, lekko i, uwierzcie mi, nie można było się oderwać. Emocje płynące z tej historii dosłownie mną zawładnęły. Przeżywałam wszystko razem z bohaterami.
Jednym z motywów przewodnich tej książki jest rodzina. Autorka pokazuje jak potężną moc ona ma, zarówno destrukcyjną (rodzice Cornela oraz wpływ Dave'a na jego rodzinę) jak i scalającą, budującą i niosąca spokój i schronienie.
O głównych bohaterach było już dużo, więc nie będę powtarzać. Chciałabym wspomnieć o bohaterach drugoplanowych, którzy skradli moje serce: pan Joseph i Kyle.
Dziadek Ariany, Joseph, jest niewątpliwie dobrym duchem tej powieści. Jego mądrości i życzliwe nastawienie, rady i przytyki były niesamowite. Kyle, natomiast, urzekł mnie niepokornym, porywczym usposobieniem, walecznością i dobrym sercem.
Jest to niesamowita historia nie tylko o miłości, lecz również o dawaniu drugiej szansy, o nieocenianiu pochopnie i o sile rodziny. O tym, że tylko mając odpowiednią osobę u swojego boku można znaleźć prawdziwe szczęście.
Polecam z całego serca.

Kup książkę Odwet. Zemsta ważniejsza niż życie

Wyzwolony
Darcy Trigovise0
Okładka ksiązki - Wyzwolony

Możesz otoczyć się potężnym murem, założyć zbroję ze stali i rzucać mu wyzwanie, kiedy przykłada ci broń do głowy... Aurora zrobiła to wszystko, a nawet...

Inny
Darcy Trigovise0
Okładka ksiązki - Inny

W wieku osiemnastu lat Larissa zostaje uprowadzona przez Oscara - przemytnika narkotyków i broni - jako spłata długu jej ojca. Spędza u niego dwa...