Ogniste serca

„Ogniste serca” to historia burzliwej miłości dwójki młodych ludzi, których przynależność klasowa była tak różna, jak to zazwyczaj w takich przypadkach bywa. Bo miłość nie patrzy na status społeczny, nie kieruje się względami politycznymi, a już zdecydowanie w dalekim poważaniu ma to, czy uczucie stanowi dobrą partię w oczach innych.

Anna to córka ambitnego działacza politycznego, dla którego wizerunek w oczach wyborców jest sprawą najważniejszą. Jackson to inteligentny młody mężczyzna, który jednak o wszystko musiał zawalczyć samodzielnie. Mimo zaradności i twardego charakteru okazał się być człowiekiem ciepłym, ale jednak wewnętrznie pokiereszowanym i samotnym.

Niespodziewana miłość Anny i Jaxa okazała się być tą pierwszą, prawdziwą i najsilniejszą. Mimo wielu perturbacji, tych dwoje w końcu znalazło sposób by zawalczyć o swoje szczęście.

Czytając tę książkę, przez pierwszych kilkadziesiąt stron, czułam, że chyba jestem już za stara na czytanie młodzieżówek. Później było już zdecydowanie lepiej i nawet ja („ta stara”), dałam się wciągnąć w tę historię.

Nastrój książki jest zdecydowanie amerykański. Texas, harleye, gangi motocyklowe i bary, w których spotykali się wszyscy. Klimaty takie typowo serialowe. Właściwie to chętnie zobaczyłabym ekranizację tej powieści. Myślę, że fabuła tej książki idealnie nadaje się do wystawienia jej na ekrany.

Były momenty gdy się zwyczajnie irytowałam lub prychałam niezadowolona. No cóż, mam prawo. Jednak romans nie jest gatunkiem, w którym się często zaczytuję. Właśnie z powodu tego, że głównym motywem jest romans i erotyka. W przypadku tej powieści romans stanowił podstawę, a erotyki też było sporo. I o ile sama fabuła była naprawdę niezła, to opisy erotycznych ekscesów nieco mnie drażniły. Nie przypadły mi do gustu również długie formy wypowiedzi zakochanych, używanie górnolotnych określeń i zdecydowanie zbyt często padały zwroty, które w realnym życiu wydają się być takie nienaturalne.

Ale!

To nie jest tak, że ta książka jest zła. Nie. Ja ją oceniam nawet wysoko. Ona ma zdecydowanie potencjał i myślę, że gdyby styl wypowiedzi był luźniejszy i naturalny, „Ogniste serca” stanowiłyby dla mnie bardzo przyjemną lekturę.

Oceniam ją zatem na 7/10. Uważam, ze to doskonała lektura dla młodzieży.

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Informacje dodatkowe o Ogniste serca:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-04-11
ISBN: 9788382192544
Dodał/a opinię: Morella

Zobacz opinie o książce Ogniste serca

Kup książkę Ogniste serca

Dziewczyna z ogrodu
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z ogrodu

Nikt nigdy tak na mnie nie patrzył.Jakby widział.Tylko.Mnie.Kamila Serenowicz za rok zdaje maturę, mieszka z matką w Sopocie, kocha muzykę i swój ogród...

Skazani na ból
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Skazani na ból

Będąc ze mną jesteś skazana na ból. Na cierpienie. I na niebezpieczeństwo. Aleks ma dwadzieścia lat i od szesnastego roku życia jest skinheadem...