Ogniste serca

Anna od dawna przyjeżdżała do domu tylko w odwiedziny. Chodziła do najlepszych szkół, mieszkała w internacie z dala od rodziny. Jednak jej ojciec został burmistrzem i stwierdził, że pora, aby wróciła i poszła do szkoły w rodzinnym mieście. Anna jak zawsze zrobiła to, czego od niej wymagano bez słowa sprzeciwu, chociaż tak naprawdę wcale tego nie chciała. Powrót nie okazał się łatwy i przyjemny, w nowej szkole nie została przyjęta z otwartymi rękami, nie znalazła przyjaciół. Jednak nie zamierzała się tym zbytnio przejmować, zamierzała przetrwać.
Pewnego wieczoru, kiedy wracała laskiem z korepetycji, które udzielała w szkole, została zaczepiona przez motocyklistów. Początkowo nie było to miłe spotkanie, jednak pojawił się Jax i wszystko się zmieniło. Chociaż to nie miało prawa się zdarzyć, Anna i Jax zaczynają się poznawać bliżej, a między nimi rodzi się uczucie. Co na to znajomi Jaxa? Co na to rodzice Anny? Czy dwoje ludzi z tak różnych środowisk ma szansę być razem? Czy rodzące się uczucie będzie na tyle silne, aby przetrwać przeciwności?

Po opisie spodziewałam się lekkiej pozycji na leniwe popołudnie, a dostałam naprawdę ciekawą książkę, od której ciężko było mi się oderwać. Mnie podobała się i to bardzo. To historia o samotności, rozczarowaniu, niesprawiedliwości, zazdrości, nienawiści, a jednocześnie miłości, przyjaźni, wierności. Akcja początkowo nie jest bardzo szybka, jednocześnie nie uznałabym jej za wolną czy nużącą. W drugiej połowie znacząco przyspiesza, a także zaczynają się pojawiać zaskakujące zwroty akcji.

Bohaterowie dość ciekawi.
Anna tak naprawdę wychowywana przez nauczycielki\opiekunki. Nie było to szczęśliwe dzieciństwo, jednak dawno się z tym pogodziła. To młoda dziewczyna uwielbiająca czytać książki, mająca własne plany i marzenia, dobra, uczynna, pomocna. Czuje się niekochana przez własnych rodziców, na których tak naprawdę nie może liczyć, samotna w ogromnej posiadłości.
Jax jest właścicielem baru, motocyklistą należącym do klubu. Jest mężczyzną przystojnym, seksownym, władczym, a przez to staje się marzeniem wielu dziewczyn, w tym tych ze szkoły Anny. Z jednej strony silny, męski, bezwzględny, z drugiej opiekuńczy, delikatny, zawsze można na niego liczyć.
Obu bohaterów bardzo polubiłam.

„Ogniste serca” to książka, która mnie zdecydowanie się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Ogniste serca:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-04-11
ISBN: 9788382192544
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Zobacz opinie o książce Ogniste serca

Kup książkę Ogniste serca

Zakręty losu. Historia Lukasa
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Zakręty losu. Historia Lukasa

Zakręty losu-Historia Lukasa Ostatnia część trylogii o braciach Borowskich opowiada o życiu Łukasza ,,Lukasa" Borowskiego. Gangstera, handlarza, mordercy...

Obrońca nocy
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Obrońca nocy

Melisa, James i Nocny Łowca. Historia jak z komiksu o walce ze złem, walce z własnymi słabościami, demonami przeszłości i oczywiście o wielkiej miłości...